Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 20 éves lány vagyok és katona...

20 éves lány vagyok és katona szeretnék lenni, de 160 cm vagyok, és -2,5 ös szemüvegem van amit nem hordok. Lehetek e így katona?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A felvételt elégszigorú orvosi vizsgálat előzi meg. Hogy szemüvegesen lehetsz-e hivatásos katona: nem hinném, hogy ez kizáró ok lenne, hisz nem egy szemüveges katonát látni. Persze, vannak olyan alakulatok, ahová tökéletes testi egészség kell. Viszont, ha elfogadsz egy tanácsot: ha rossz a szemed, inkább hordd azt a szemüveget, mert ha erőlteted, csak romlani fog!
2010. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

lövész nem lehetsz...

de mehetsz úgy katonának hogy könyvelő v. más háttérmunkát végzel ami segiti a honvédséget.


többet a helyi toborzóirodákban v. a főiskolán tudhatsz meg.


[link]

2010. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
A szemedet meglehet műteni,drága,de beválik.Nekem fél éve műtötték.
2010. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Én szeptembertől az vagyok.Nemrég voltam alkalmasságin..volt aki ki tudta játszani a rendszert de bizonyos alakulatokhoz,beosztásokhoz nem is kell:)
2010. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A repüléssel kapcsolatos területeken kizáró ok a rossz szem. Én kb. 10 évig voltam hivatásos katona, -2-es szemekkel és 161 cm vagyok. Régen a sorozásnál volt kizáró ok a 150 cm alatti magasság ("alacsonyság"). Ja, és voltam 3 évig külszolgálaton, ott sem volt ezek közül semmi kizáró ok.
2010. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
E háttér alakulatoknál, mint például a hadtáp, mai nevén logisztika van esélyed, máshol esélyed sincs mert saját életedet és másokét is koztáztatod.
2010. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Miért? Te is azt szeretnéd, hogy ha majd hivatalos katona leszel, Amerika csicskáztasson, hogy kislányom, menj csak el Irakba.... Elmensz, és vagy testrészek nélkül jössz haza, mert ráléptél egy taposóaknára, vagy koporsóba....És te katona vagy... Ezzel tudod mit tettél? Növelted a statisztikai számod az amerikai iraki háború halottlistáján a magyar katona halottak számát... Gondolkozz el komolyabban a jövődről és a családodra is gondolj....
2010. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az egészségügyin és az erőlétin átmész sztem harckocsizónak menj mivel ott előny az ha alacsony vagy :)
2010. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!