Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 6 hónapos önkéntes tartalékos...

6 hónapos önkéntes tartalékos katonai szolgálat. A kiképzés szokásos munkaidő szerint történik. Pontosan mit jelent ez ? Hétfőtől péntekig minden reggel megyek és délután jövök haza ?

Figyelt kérdés

2020. júl. 24. 12:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Pontosan így. 8-tól 16 óráig tart és utána haza lehet menni.
2020. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Valóban így van,én pont ma érdeklődtem telefonon.

8-16 óráig tart, utána irány haza mint egy civil munkahely után.

Én személy szerint Csongrád megyében élek,még gondolkozom...

Az egyenruha vonz,meg a könnyített fizikai felmerés is plussz pont,de ez a napi 2x-i ingázás nem tetszik. Én jobban örültem volna ha pl bentlakásos,de nem vagyunk egyformák.

Július 1-en indult az első képzés.

Te honnan érdeklődsz? Jelentkeztél esetleg? Tapasztalat?

2020. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a mostani helyzet végett elveszítettem az állásom és még nem találtam semmit ezért gondoltam az önkéntes szolgálatra .

Én sem tudok róla sok mindent, de válaszaitoknak köszönhetően többet tudok mint előtte.

Én bejárás szempontjából nagyon ideális helyzetben lennék, mert Székesfehérváron lakom és itt a laktanya elég könnyen megközelíthető a város bármely pontjáról.

Egyébként számomra a fizetés ami aggasztó és gondolkodásra sarkal.

2020. júl. 28. 21:56
 4/11 anonim válasza:

2es vagyok

Sajnálom hogy elveszítetted az állásod!

De akkor te már is jobb helyzetben vagy,bejárás szempontjából.

És igen a pénz része valóban aggasztó.

Bár manapság senki nem a pénzért megy katonának vagy rendőrnek hanem mert ezt szeretné csinálni, ahogy a nagyok mondják a "hivatástudat" vezéreljen. Még akkor is ha ez egy hathónapos lehetőség, gondold végig milyen fizikummal rendelkezel, eltudod-e fogadni az egyenruha sajátosságait,egyáltalán bejönne-e a "katonásdi"? Lehet megszereted azután hivatásosként csak több a zsé. De az is lehet hogy időközben olyat munkát találsz ami passzol hozzád, utólag meg elmondhatod magadról hogy nem hagytad pamlagon heverni a lehetőséget! :) Sok sikert kívánok, bárhogy döntesz!

35N

2020. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia :) én július 1-én kezdtem, eddig nekem csak pozitív élmények vannak, igaz tőlem eddig sem állt távol ez a dolog. Aki szereti és elfogadja a rendszert annak nem lesz különösebb gondja bent. Viszont azt tudni kell, hogy már első naptól parancsok vannak aszerint kell tevékenykedni , az alakiasságra nagyon oda kell figyelni, a megszólitásokra, fegyelemre, rendre, katonai érintkezési szabályokra stb. Illetve minden nap van reggel testnevelés, és utána is attól függ mi az adott nap kiképzési terve, közelharc katonai tesi menetelés stb stb. Szóval aki ezeket nem bírja az ne menjen :) viszont aki át akar majd menni szerződéses katonának annak egy nagyon jó alapot ad ez, + fizikailag is felkészít
2020. júl. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja amit kifelejtettem, a munkaidővel kapcsolatban. 7:30ra járunk be, 8tól kezdődik az egész . Általában 15:30ig tart, pénteken csak 13:30ig. A katonák ilye munkarendben dolgoznak
2020. júl. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sokan buknak is ki belőle.

Bár ez egy alsó szint fele annyi igénybevétellel, ugródeszkának, kezdésnek, kipróbálasnak elmegy.

Aki birta a munkahelyen a 12 órázást, jól áll hozzá, az birni fogja. Egy hónap után eskü majd legtöbbször terepen, na meg frissítő tesi + fegyelmezett alaki. Nem fogok a 6 hónap alatt meggazdagodni :D

2020. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Leírod légyszíves hogyan telik egy napod?

A reggeli beérkezéstől a délutáni távozásig.

Köszi

2020. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én is jelentkeztem rá. holnap megyek a pszichológiai vizsgálatra kicsit tartok tőle h esetleg nem fog sikerülni
2020. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Felvenni felvesznek sokakat, a speciálisnál az orvosi megfelelés is alacsonyabb az más dolog hogy meddig birják mivel fizikai felvétel sem volt :o a másik meg hogy aki talál állást az nem akar maradni minimálbérért. a statisztikára meg az emberek jók :)
2020. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!