Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha bekövetkezne a 3.világhábor...

Ha bekövetkezne a 3.világháború, akkor a mindenkori hatalomtól függetlenűl kiket soroznának be? Most nem az Orbán vagy Gyurcsány válaszokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Először mennének a tartalékosok, ha nem lenne elég akkor minden fiatalabb nélkülözhető embert.
2020. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Akiket be tudnának, mert 99,9% hogy az emberek jó része simán megoldaná, hogy ne kelljen mennie.
2020. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ma már elég nehezen soroznád be az embereket úgy, mint régen. Más a gondolkozás, mindenki kibúvót keresne, hatalmas tüntetések lennének mindenhol Európában egy ilyen ötletre.


Amúgy meg elvileg ahogy írják. Először a tartalékosok és akik ki vannak képezve, közben elkezdenék a többiek kiképzését. Egyes szakmákat pedig külön kiemelnek ilyenkor. Pl én földmérő mérnök vagyok, ami ilyenkor elég hasznos háttérmunka (tudok térképeket készíteni, értek valamennyire a vetületekhez, koordinátákhoz, navigációhoz, műholdképekhez), szóval valószínűleg elég hamar behívnának, de legalább nem a frontra.

2020. aug. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
78%
A hatályos törvények alapján a 18-44 év közötti férfiakat néhány kivétellel (gyerekek száma, foglalkozás, eü. állapot, lelkiismereti elv... stb.)
2020. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Ha a 3. világháború kitör akkor nem soroznak be senkit, ahogy anno mondták laposkúszás a temetőbe hogy jusson hely (III. Vh = nukleáris háború, emberiség kipusztulása).

Lokális, konvencionális háború esetén meg ahogy fent írják. Korcsoport szerint vinnék az emberek, csak azt nem aki egészségügyileg tényleg alkalmatlan (szigorúbb lenne az ellenőrzés, nem lehetne haver/orvosismerős által kiállított papírral elintézni), vagy nemzetgazdaságilag kiemelten fontos feladatkört lát el (pl. erőműben dolgozik).

Nyilvánvalóan mindenki próbálna kibúvót keresni, lelécelni. Azzal kezdődne hogy lezárnák a határokat, tüntetés... a gyülekezési jog korlátozható, nix tüntetés, aki tüntizni próbálna úgy elvernék mint a sicc és első körben küldenék a frontra.

2020. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Törvény van róla, jó rég, szóval nem kormányfüggő.

De szerintem véget is érnek, mire kinyomtatnák a behívókat.

2020. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Alkotmanyos kotelessege minden egyes magyar eleteros embernek hadba volnulni!
2020. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Harmadik VH-val sem pusztulna ki az emberiség, csak a " civilizáltabb " része, nyugat eu, usa, kína, ilyesmi, a jelenleg fejlődő országok jó része, meg vígan élne tovább.
2020. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!