Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van a családotokban az I.vagy...

Van a családotokban az I.vagy a II. világháborúhoz kapcsolódó történet? Ha igen elmesélnéd nekünk?

Figyelt kérdés

Meséltek valamit szüleitek, nagyszüleitek, dédszüleitek (és így tovább)? Akár a frontról, akár a hátországból? Milyen volt a kiképzés? Katona sztorik? stb. Egyszóval mindenféle történetet szívesen meghallgatok, ami ezekhez az időszakokhoz kötődik, és úgy érzitek, hogy megosztanátok.

Én nem tudok sokat az én dédszüleimről sajnos, egyik dédapám kint volt a Don-Kanyarban, ahol fogságba esett és valahogy a háború után tért vissza, 2003-ban halt meg. Egy másik dédapám már idős volt a II. világháború alatt, így csupán itthon kapott feladatokat, talán határvédelmi feladatokat, a háború után hazatért és pár napra rá el is hunyt. A másik két dédapámról semmit nem tudok. Sajnos ezek is olyanok, hogy nagyszüleimtől hallottam őket, akik akkoriban 3-4 évesek voltak. Nem a legpontosabbak az általuk mesélt történetek, de mégis valószínűleg a legmegbízhatóbb forrásból tudják ezeket. Aztán kitudja, az idő sok mindent elfeledtetett velük is.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 3. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Jaa, most látom, te a dékás vagy. Igaz a mondás, nem esik messze az alma a fájától.
2020. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

DK-s, túrórudika1-nek:


Elképzelem, ahogy 5 percre négyszemközt maradok veled ...


Nyazsgem.

2020. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne is álmodj róla. A lányokat szeretem.
2020. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!