Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért duzzasztják fel a...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért duzzasztják fel a papírkatonák létszámát ?

Figyelt kérdés
Régen a Seregbeli Adminisztratív munkákra Civil Alkalmazottak voltak, és a katona az katona volt, most mindenkiből egyenruhást csinálnak, és úgy mennek vissza irodára és kapnak megkérdőjelezhető pluszfoglalkozást, mint a Pénzügyes "katona" is kap hozzájuk visszaegyszerűsített harcászatot, ami nem lenne, ha maradt volna civil alkalmazott.
2020. nov. 21. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Vannak területek, melyek, még ha adminisztratívak is, jobb, ha katonák végzik.


Ilyen például az Idegenrendészeti Főigazgatóság is.Régi nevén Bevándorlási és Menekülthivatal.


Ilyen helyen, dolgozzanak katonák, parancsot teljesítő emberek, racionálisak, kevésbé lehet őket érzelmekkel befolyásolni.Az ilyen terület nem civileknek való.

2020. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is van, pl megígértük a GDP arányos 2%-os katonai költségvetést. Persze veszünk tankot, helikopter, repülőt, miegymást a megemelt katonai költségvetésből, de azért nem akarjuk ténylegesen a katonaságra költeni azt a 2%-ot, úgyhogy a könyvelők is besegítenek. Pl legyen honvédségi alkalmazott mindenki a Honvéd kórházban, így az ő fizetésük is katonai kiadás. Nem több ez, minthogy az állam egyik zsebéből tesz át a másikba. Viszont a NATO felé jól hangzik, hogy teljesítjük a 2%-os elvárást. A többi civil alkalmazott is ezért lett katona, így az ő fizetésük is katonai kiadásnak van elkönyvelve.
2020. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A pénzügy mindig is külön fegyvernemi specializáció volt és már ősidők óta katonák végzik. Jelenleg is ugyanolyan hivatásos tisztek, akiket hadnagyként felavatnak, miután elvégzik a HHK katonai logisztika szakot, mint az összes többi. Attól mert még valakinek nem lövészteknő ásás a fő feladata, lehet hogy sokkal fontosabb és hasznosabb feladatot végez a védelmi gépezet működtetéséhez.

Ez a Hollywood-i filmekből, meg játékokból vett felfogás, hogy a katona az aki lövészárokból ordítozva lövöldözik, meg fut a harckocsik után nem is lehetne távolabb a valóságból. Főleg napjainkban, amikor a korszerű hadviselés egyre inkább infokommunikációs technológiákról, robotokról, mesterséges intelligenciáról, adatfeldolgozásról szól. Egy ilyen területen képzett szakember, aki működteti a rendszereket, ezerszer inkább tekinthető valós harcértékkel bíró katonának, mint egy 2.-vhrús hagyományőrző katonásat játszó, fűben szökellő nyúl.

2020. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3:


Régen a Katonai Jogi alkalmazottak is Katonák közül kerültek ki, de azokat szerencsére próbálják Civilekké visszaterelni, de a többinél mi értelme van ?



Nekem Katona nem csak a Bokorugró, hanem Értelmiségi, Szellemi szakmával is lehet, de akkor is olyan, aminek Közvetlen Hasznát veszik, mint a Mérnöki tudományok, addig a Pénzügyesség / Toborzó / Stb annak mi értelme van a címzetes egyenruhásság ?


Szájbarágósan a Honvédelmi Miniszternek is nem a Szakmaiság a feladata, hogy a Törvényességi Felügyelet, amihez megint nem szükségszerű a Katonai múlt.

2020. nov. 22. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:

A honvédség teli van jogásszal, akik tényleg utólag beöltöztetett jogi diplomát végzett civilek. De amúgy szinte az egész honvédség a jogi katyvaszról szól, mindenki kívülről nyomja az őskommunista bikkfanyelvet, tehát külön jogászokra lehet hogy tényleg nincs szükség.

A pénzügyesek (és megint írom, ezek hivatásos tisztek, akik ugyanúgy végigmennek a HHK alapszakján, mint a katonai vezetők) bent vannak az alakulatok törzsében, ők kezelik (és felelnek érte) a gazdálkodást, a kifizetéseket, a beszerzéseket, utalványozásokat, járandóságot stb. és általában a logisztikai főnöknek vannak alárendelve. Az igaz hogy agyonbürokratizált, agyonpapírmunkázott feladat, de erről nem az adott ember, tiszt tehet. Őt arra készítik fel, hogy átlássa az alakulat szinten, vagy akár műveleti szinten a gazdálkodást és tudjon együttműködni a törzsben a többi funkcióval. Minden alakulatnak önálló gazdálkodása (is) van, ami nélkül ugyanúgy működésképtelen, mint pl. üzemanyag vagy lőszer nélkül. Ehhez azért jobb esetben igen is komoly szaktudás kell, ismerni kell mikroszinten hogy működik egy katonai szervezet, mik a speciális gazdálkodási vonatkozások, hogy van működik a KGIR rendszer és hogy van beleintegrálva egy alakulat a költségvetésbe. És az ilyen szakember egyben része a vezetési rendszernek, parancsnoki láncnak, van szolgálati elöljárója aki utasítást ad neki (logisztikai főnök), és katonai szolgálati szabályzat meg jogszabályok szerint kell eljárnia. Egy full civil, semmi katonai képzettséggel és szakmai ismeretek nélkül hogy tudná ellátni ezeket a feladatokat? És hogy tudna a parancsnoki láncban működni (és parancsok alapján végezni a feladatát) ha nincs egyenruhája? (A különböző titkárnők, ügyintézők lehetnek civilek, de aki az egészért felel és vezeti, az hogy lehetne egy full civil?)

A toborzó irodákban lehet el lehetne civilként is látni a feladatot, de az meg égő lenne. Nyilván azért egyenruhások végzik a feladatokat (egyébként ők is katonai szolgálati rendszerben), mert ha mennek csomó helyre népszerűsíteni, meggyőzni fiatalokat, akkor nem lenne túl hiteles, hogy egy civil valaki próbálja meggyőzni az illetőt, hogy milyen jó a honvédség.

A honvédelmi minisztert összekevered az Országgyűléssel, ugyanis utóbbinak feladata a törvényességi felügyelet. A honvédelmi miniszternek a szakpolitikai irányítás lenne a feladata, amihez igen is kutya kötelessége lenne, hogy értsen védelempolitikához. Persze a védelempolitika nem egyenlő katonai szakismeretekkel, tehát akár egy civil is elláthatná, feltéve hogy tanult ilyesmit (A jó kérdés, hogy hol tanulna ilyet? Van egy védelempolitika szak a HHK-n, de azt nagyobbrészt katonák tartják, és a legtöbb aki pl. mestert képzést végez, már elve katona). A gond inkább az, a) hogy pont a tüzérből, lövészből lett katonai felsővezetőknek gőzük nincs a védelempolitikához, biztonságpolitikához, védelemgazdálkodáshoz (pedig nagyon illene, hogy legyen), és az ilyen tanulatlanokból lesz miniszter. b) Vagy egy totál más területről jövő civil jogász, pártember lesz honvédelmi miniszter, akinek szintén zéró szakismerete van a felsorolt védelempolitikai területen. Mind a kettő nagyon gáz.

2020. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!