Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyit javul Magyarország...

Mennyit javul Magyarország hadereje a Zrínyi2026 lezárultával?

Figyelt kérdés
Jelenleg ha jól tudom az 54.helyet foglalja el a világranglistán, várható, hogy bekerülünk a Top50-be?

2020. nov. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Az összeset!
2020. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Ezek a ranglisták nem sokat jelentenek, ugyanis egy ország védelmi képességét szinte lehetetlen mérni. Csak azt tudják csinálni, hogy körülbelül összeszámolják bizonyos eszközkategóriák, költségvetés, emberek számát és kijön valami. De ez csak nagyon felszínesen mutat valamit, és nem ad igazi válasz arra, hogy az adott ország bizonyos védelmi kihívásokkal szemben hogy fog tudni megbirkózni a jövőben.

Ami még fontos, hogy a többi ország is fejleszt, ráadásul a hadviselés is épp nagy átalakulásban van, tehát egyre inkább jelentéktelenségbe süllyed az, hogy miből mennyi van. Sokkal inkább számít, az hogy rendszerszinten hogy van ez összehangolva, mennyire hatékony és mennyire sokoldalú fenyegetés ellen véd. Ezekben a pontokban én nagyon nem látom az előrelépést, tehát inkább le fogunk szakadni valós védelmi képességben.

2020. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak reménykedni tudok, hogy sokat. Én végig éltem a néhai Magyar Néphadsereg, később az új, Magyar Honvédségként létrehozott szervezet agóniáját. Ott voltam, amikor ép ésszel felfoghatóan rövid idő távlatában szélnek eresztették a közel 150000 ember óriási hányadát. Ott voltam, amikor adtuk le számolatlanul hulladékba a túlnyomó arányában ténylegesen csak hulladék "fegyverzetet". Ott voltam, amikor a sorkatonaság intézményét felfüggesztették, - az előtte megélt évek folyamán nem tudták normálisan élelmezni, normálisan felszerelni az akkori sorállományt, (haza zavartak mindenkit, amilyen sűrűn csak lehetett azért, hogy még kevesebbet kelljen költeni a honvédségre). Objektumok százait zárták be és adtak át az enyészetnek - sok esetben (véleményem szerint) megfontolás nélkül. Ezeket az objektumot a fémben, fában, épületgépészetben utazó maffia amilyen gyorsasággal és szervezettséggel csak bírt, szétlopott, szétrabolt, értékesített és benyelt. Persze ezeknek felelőse soha nem volt és nem is lesz! A Ht. állomány évtizedeken keresztül egy helyben toporgott úgy megbecsülésben, jövedelemben, mint a felszereltség területén is. A közelmúltban indult meg valami, ami reményt ad - és én örülnék annak, ha ezt be is fejezné a katonai vezetés! De mire idáig eljutottunk, számtalan embernek ment tönkre az élete, az idegrendszere, számtalan ember szerelt le és sokan lettek öngyilkosok is. Nagyon bízom abban, hogy az állomány nem hiába hozott ilyen súlyos áldozatokat az elmúlt, tragikumát mérve nagyon hosszú időszakban! A sorszámoknak nincs jelentősége! Ezt csak úgy tudom szemléltetni, hogy kiállhatsz te a világ legmodernebb Lamborghinijével, ha szántóföldön akarod úgy használni, hogy azt sem tudod, hogy melyik kezelőszervének használatával mit tudsz kihozni belőle, nem ismered a képességeit! Semmit nem érsz vele ebben az esetben! Sokkal inkább mérvadó, hogy milyen sokoldalúan használható fel egy jól szervezett katonai erő, miként, milyen hatékonysággal tud fellépni az ország biztonságát ténylegesen veszélyeztető tényezők ellen, - legyen ez a környező országok egyike által eszközölt agresszió, terrorveszély helyzet, vagy katasztrófa elhárítás. Szervezettség, jó logisztika, hatékony híradás, felderítés, mozgékonyság, hatékonyság, célszerűség, határozott fellépés. Ezek összhangja adja a teljes értéket, - nem agyrémek mentén képzett számértékek!
2020. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen javulni fog, a mostani 30-40 vagy még öregebb technikai eszközök lecserélése már nem várhatott magára. Igaz a szomszédok is fejlesztenek, de alapvetően nem ellenük fegyverkezünk hanem a NATO elvárásainak megfelelően hogy a missziókban, közös műveletekben megfelelő eszközökkel tudjunk részt venni.

Globalfirepower... darabszámot hasonlít össze, nem valós színvonalat. Nem mindegy hogy 50 db T-55 vagy 50 db Ambrams.

2020. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanott leszünk a közép-európai rangsorban, mint eddig. Ugyanis a szomszédok, közeli országok is fejlesztenek. Ha mi veszünk 50 tankot, a románok vesznek 60-at, a lengyelek meg közben vesznek 100-at.

A lengyelekkel senki nem versenyezhet a térségben. 2030 körül lesz 32 db F-35 gépük (a helyükben inkább felújított F-15-öt rendeltem volna) és feltehetően vagy 100 db F-16-osuk- részben a nyugati országok F-35-re átálló légierőitől olcsón összevásárolva. Nem lennék meglepve, ha tekintettel a nagyszámú Falconra, a lengyel repülőipar bázisán oldanák meg az utóbbi típus időnkénti felújítását, korszerűsítését. Az F-16-osok vadászbombázóként még évtizedekig megfelelnek.

Hol lesz ettől a mi harcigép-flottánk, a 14 db Gripen?

2020. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!