Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi alapján kap egy tartalékos...

Mi alapján kap egy tartalékos rendfokozatot?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök tanulóként engem is bedobnának közlegénynek?
2020. nov. 23. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Ma már szinte mindent az iskolai végzettség alapján kapnak a honvédek. Ha pl: egy közlegény végrehajt egy hőstettet kb. semmi elismerést/rangemelést nem kap. Egyébként ha gépészmérnök vagy miért akarsz tartalékos lenni? Jelentkezz a NKE-re, elvégzed oszt ülhetsz egész nap az irodában.
2020. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Tartalekos a katonai szolgalat utan lesz a leszerelo katona es az alapjan kap rangot, hogy mit produkalt a szolgalat alatt. Milyen rangban szerelt le ... hozzaadnak egyet es azzal a rendfokozattal kuldik tartalekba.
2020. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

1# nem létezik a közlegény, sem a rang kifejezés. Amire te gondolsz az a közkatona és a rendfokozat.


Az 1996. évi XLIII. törvény (a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról) 4.§ kimondja, hogy:

"(3) Az állomány tagját az első tisztesi, az első altiszti, tiszti és tábornoki rendfokozatba kinevezik, a többi rendfokozatba előléptetik.


(4) Az állomány tagja rendfokozatát neve feltüntetése után használja. A név és a rendfokozat között a Honvédségre és a képzettségére utaló jelző használható szóban és írásban."


Azaz a végzettséged és a honvédség állományában eltöltött idő határozza meg a rendfokozatod (kivétel a 3-ban felsoroltak).

Az angolszász országokban a rendfokozatokat általában 3 nagy csoportba sorolják: tisztek, tiszthelyettesekre és úgynevezett végrehajtó állományra. Magyarországon ezzel szemben két elkülönülő csoport van: legénységi állományú és tiszti állományú (tisztikar).

Az alap rendfokozatot, mint már említettem végzettség alapján kapod meg. Tiszteknél feltétel a diploma és érdekes módon (hivatásosként vagy tartalékosként) egyből meg is adják a tiszti beosztást, azaz gépészmérnökként a legalacsonyabb tiszti rendfokozatot, a hadnagyot fogod megkapni, amennyiben BSC képzésről beszélünk. Ha MSc-t is végzel, akkor főhadnagyi rendfokozatot kaphatsz.

Más esetben az előrelépés vizsgák teljesítésével és a szolgálatban töltött időtől függ.

2020. nov. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
Civil diplomara nem adnak tiszti rangot, max tiszthelyettest! Katona-diploma kell a tiszti ranghoz.
2020. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Hát, saját tapasztalat, de nekem hadnagyi rangot kínáltak egy jó egyetem után.

Mondtam nekik, mit nyaljanak ki.

Így megy ez egy értelmi szint felett.

A többieknek pedig jó szívást.

2020. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!