Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar honvédségnél mennyire...

A magyar honvédségnél mennyire tesznek különbséget a nők és férfiak közt?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokat szeretnék hallani, ide nem illő szexista megnyílvánulásokat mellőzzétek

2020. nov. 26. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy nem jobban/rosszabbul, mint máshol. Attól is függ, hogy mihez hasonlítod. Ha egy 8 általánosos gyárhoz, ahol szalagmunkát végeznek olyan egyszerű emberek, mint a faék, akkor elég jó a helyzet. Nem igazán van beszólogatás, ugyanolyan munkatársként kezelnek, mint bárki mást. Persze sok mindentől függ, ha valaki mondjuk hisztis vagy nagyon a külsőre megy (műköröm, de már egy rózsaszín hajcsat is), akkor van olyan alakulat(főleg a harcolók), ahol utána úgy is fognak veled bánni.

Egy szakasztársammal mentem a folyosón, még tanultunk. Leszólított egy női elöljáró minket. A társamnak egy neon rózsaszín hajcsat volt a hajában. Azt tanácsolta, hogy vagy vegye ki vagy fesse le, mert ha kikerül csapathoz, ezen fog múlni, hogy hogy tekintenek rá: olyanra, akit elküldenek kávéért vagy olyanra, akit teljes értékű kollegakent kezelnek. Ez azért egy férfiak által kezelt és férfias szakma, nem igazán elfogadottak az ilyen dolgok komolyabb helyeken.

Az alap szexizmust, hogy szüljél sokszor megkaptuk. Valahogy a fiúknál sosem jöttek olyan példával, hogy ha majd gyerekeid lesznek, akkor....

Szerintem eléggé hasonlít a civil szférahoz, talán összességében azt mondanám, hogy inkább végletek vannak: vagy lenéznek, ha úgy viselkedsz, vagy teljes értékű kollegakent kezelnek. Átmenet nem igazán van a kettő között.

2020. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. nov. 26. 08:40
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem tesznek különbséget, minden alakulatban vannak nők is. Ettől még fizikai alkatuk, állóképességük miatt bizonyos feladatkörökben nem hemzsegnek a nők, de ez érthető is. Az építőiparban sem látsz túl sok nőt betonozásnál (mégha építésvezetőként, műszaki ellenőrként stb. elő is fordulnak).
2020. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

3-as, ne haragudj, de az, hogy egy alakulatnál vannak nők is, nem jelent semmit. A loggereknél elég jó arányban vannak nők, ugyanúgy a személyügynél meg az ilyen nőies ágaknál is. Attól még, hogy vannak nők, tehetnek/tesznek különbséget, nem a nők száma határozza meg.


1-es voltam.

2020. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 cro-minyon ***** válasza:
58%
Gondolom viccek azért mennek a nők felé, de szerintem azért elfogadják.
2020. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs különbség, - a nők is benne vannak a mély vízben, ahogy kell - és van olyan nő, aki jobban teljesíti a napi feladatait, mint számos férfi kolléga.
2020. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Most az jó vagy rossz hogy különbséget tesznek?
2020. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A nők mind matracként vannak használva (minden nap fekszik rajta valaki) régen nem véletlen nem lehetett nő a seregben
2021. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!