Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy tábornoknak tényleg nagy...

Egy tábornoknak tényleg nagy szerepe volt a második világháborúban?

Figyelt kérdés
A második vh-s tábornokok közül sokakat (Montgomery, Patton, Bradley, Eisenhower, Von Manstein stb stb) a valaha volt legjobb katonai vezetők között tartják. De hogyan lehet őket egy szintre emelni pl. az ókori, középkori hadvezérekkel? Bár laikus vagyok, de gondolom, hogy ők egyedül kb semmilyen döntést nem hoztak meg, ugye ott a komplett vezérkar, vagy valamilyen hadi parancsnokság, akikkel közösen mérlegelnek mindent. És ugye nem is ők vezetik az emberekeit a csatatéren (mint a régi nagyok, akár Napóleon), hanem az egységparancsnokok. Nem vitatom el a hadi tudásukat, de ez akkor is "érdekes" számomra. Manapság, a modern hadivselés korában ez még inkább igaz lehet.

2020. dec. 1. 00:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#9: Ez alapján valóban elhamarkodottan ítéltem kiemelkedőnek a teljesítményét. De a hirtelen japán sikerekben(amik kis idő már alább is hagytak teljesen) voltak azért érdemei.

Úgy emeltem őket ki Jamamotot, hogy a többi japán vezetőhöz képest volt kompetens. És hát igazságszerint nem volt az valami erős mezőny.


Jamasita viszont szerintem továbbra is jó stratéga volt(japán szinten tutira). Oké ő meg a német blitzkriegből merített ötleteket, de kellett hozzá kompetencia hogy ezt áttudja konvertálni arra a hadszíntérre. Kíválóan felhasználta a japán hadsereg fő erősségeit, a kombinált vízi-szárazföldi hadműveleteket és a dzsungel terepen való jártasságot. És ellenfelei gyengeségeiből is jól tudott előnyt kovácsolni.

Ellenfele Percival, aki az egyik esélyes a II.vh legrosszabb tábornoka címre, egy az egyben besz*pta a hadicseleit. Ha okosabb a számbeli fölényét kihasználva könnyen nyerhetett is volna, de hát ez nem így alakult.

2020. dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!