Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek miért tervezik túl...

Jeffrey Spender kérdése:

A németek miért tervezik túl műszaki "cikkeiket" ?

Figyelt kérdés

A történetek úgy szólnak, hogy a Németek a legjobb mérnökök, valóigaz, alkottak nem egy jól sikerült katonai gépjárműt, vagy lőfegyvert, nagy számban, sokakat megelőzve, első rendszeresítőként, vagy Újítani is tudnak, de szinte mindegyik hibája a Túltervezettség, felesleges műszaki csavarral bírnak, amit miatt eléggé csökken a használhatóságuk, vagy képesek teljesen lebőgni.


Kijavítva jók lennének, mégis a Kilobbizás, és nem a valós teljesítmény miatt használják azokat.


Modern korunkban is ebben szenvednek, nem csak a Világháborúban futottak ebbe a hibába.


2020. dec. 10. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban az a jó mérnök aki olyan terméket tervez, ami pont akkor romlik el, amikorra az tervezve van. Ezért ömlik a sok mocskos reklám megállás nélkül, hogy a szart eltudják adni.
2020. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Silvercrest kézi porszívó, egy pofon egyszerű eszköz lenne, motor, telep kapcoló.

Kretének beletettek egy led villogtató áramkört amin keresztül fut át a 40W, hogy lásd hogy zúg meg tölt.

2 év után elfüstölt, rövidrezárva a telepeket. Csoda hogy nem robbant fel. A telepek kuka.

Vettem két 18650es aksit, bekötöttem modulárisan a ledes hülyeség nélkül. Örökké működni fog.

2020. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen komoly tévedésben vagy:a világháborúban a kifejlesztett haditechnikai eszközök nagy részére a kapkodás volt a jellemző.minél hamarabb sorozatgyártásba kellett őket küldeni hogy a lehető leghamarabb a fronton lehessenek.így aztán konstrukciós hibáktól szenvedett a legtöbbjük,amit vagy sikerült orvosolniuk vagy nem.ill sok volt a forradalmi újításuk,de ezek is mentek a frontra azonnal pl V2 Messerschmidt vagy a Bismarck.utóbbi készen sem volt még ill valamirevaló kísérete sem volt.sok lúd disznót győz alapon rárontott egy csomó csatahajó és harcképtelenné is tették, utána harci cselekményben nem is tudott már részt venni.pedig 1-1ben magasan vert mindent ami a vízen úszott akkoriban.
2020. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A hadiiparban csak nem működik a tervezett elavulás, az lenne az évszázad tréfája. :)

Megy a günter a tankkal a sivatagban, majd kikönyököl neki a motor 99999km-nél.

Ellenben a polgári termelésnél szinte meg csak ez van. Minél olcsóbban, minél nagyobb számban, minél korszerűbbet.

Na a gépjárműipar igencsak ezt nyomja a németeknél kb 1998 óta.

2020. dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A Leopárd 2-es és a G36-os azok Modern Haditechnológiák, mégis Súlyos Tervezési hibákkal működnek.


- G36-os gépkarabély, a gépkarabélyok fegyverteste és egyéb főalkatrészei Általánosságban normálisan Alumíniumból / Acélból, lényegileg fémből készülnek, mint az M16 / 4 - Kalasnyikov - HK G3-as, addig a G36-osnál az egész fegyver Műanyag, csak a Fegyvercső, a Zárszerkezet, az Elsütés, és a különböző csapok - rugók készülnek fémből, és bosszulta meg magát, ami miatt megy a pereskedés vállalatilag és a hadseregek között, hogy újragyártsák-e a műanyag részeket normális fémből, vagy nem éri meg, és leállítani a modellt


- a Leopárd 2-es harckocsi, Páncélvédettség és Tűzerő szempontjából egyenértékű az Abrams-el és a Challenger-el, de Túlélőképességre viszont teljesen elmarad tőlük. A Leopárd 2-esnél a Lőszerkészlet két részletben van tárolva, egyik része a Toronyhátulban, másik része meg elől, a Sofőr mellett, elől, ez szokott berobbanni, addig az Abrams-nél és a Challenger-nél meg a komplett lőszerkészlet, 30 - 35 - 40 lőszert be tudnak a Toronyhátulba zsúfolni, és nincs Gyenge Pont, mint a Leónál, és a Németeknek miért kell ilyen tervezési hibásan lenni a Leopárdjaikkal ?

2020. dec. 10. 17:47
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de tévúton jársz. Akik túlbonyolítják a dolgokat, azok a franciák. Ha olyan problémásak lennének a német fegyverek, a német gépkocsik akkor nem futna értük vásárolni az egész világ.

Persze, a németeknél is lehetséges 1-2 hiba, de nehogy már a Leo-2 fölé emeld a Challengert. Nézd már meg, mennyit adtak el külföldre az előbbiből és és mennyit az utóbbiból. Szerintem még az M1 sem ér fel a Leo-2-vel úgy általában.

Ja, a hülye amerikaiak német ágyút vásároltak az eredeti 105-ös helyett az M1A-ba. Meg a franciák is a Leclercbe. Biztosan véletlen.

2020. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A hadiiparban kb. 30 év üzemi élettartamra tervezik a nagyobb dolgokat (repülőeszközök, harckocsik...) ,a polgári járműgyártásban pedig mostanában úgy 8-10? évre.
2020. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A Leopárd 2-est csak Lőszerkészlet Logikátlan elhelyezése miatt kritizáltam, de amint írtam, azzal kezdtem, Tűzerőre az a legjobb, az Abrams M256-osa a Rheinmetall Rh-120-asának Licence.


Elterjedtség az egy mégkérdőjelezhető dolog. A Leó 2-es eredetileg a Nyugat-Németeké volt 2,200-as darabszámban, és a mostani Leó 2-esek Portugáliától Lengyelországig a Bundeswehr gépparkjának Házon belüli szétosztása. Az M1 Abrams-ből meg Mélységesen Visszabutítottakat exportáltak az Araboknak, amiknek a Külsőn kívül semmi közük az eredetihez.


A modern harckocsik általánosságban Exportképtelenek, Otthoni / Szövetségen belüliek, és a többieknek jók lesznek az ezeréves M60 Patton / Leopárd 1 / T-55-ös, és a T-72-es lemásolási kísérletei, amik nem sikerülnek.

2020. dec. 11. 19:22
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
El kell ismernem, ebben van valami.
2020. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Fun Fact, a Britek is majdnem Leopárd 2-est rendszeresítettek, ez lett volna a Vickers Mk 7 / 2-es, Leó 2-es alváz / teknő brit harckocsitoronnyal összeházasítva, de maradtak a saját Challenger széria fejlesztésénél.


Az Oroszoknak Otthonra tartogatott T-72-esek páncélzata úgy néz ki, hogy van egy 80 mm-es Acélváz, és az alá megy az Alumínium, Kvarc, Poliuretán és akár a Bór is, addig az Iraki T-72-esek meg egy az egyben Építkezésipari Szerkezetacélból vannak kiöntve, ezekhez képest még a Varsói Szerződés csökkentett értékű T-72-esei is toronymagasan jobbak voltak.


A Leó 2-es rendszeresítői közül csak Chile, Katar, Indonézia, és Szingapúr lógnak ki a sorból, de azok földrajzi adottságaik vagy az országuk mérete miatt otthoni parádézásra vették, a többi NATO meg rendeltetésszerű harcászkodásra.

2020. dec. 11. 21:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!