Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz hogy a szerbek átlőttek...

Igaz hogy a szerbek átlőttek Magyarországra a délszláv háború alatt?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam, hallottam de ez inkább városi legendának tűnik. Miért provokáltak volna a szerbek? Volt elég problémájuk a horvátokkal és bosnyákokkal. Van erre valami hiteles bizonyíték?

2020. dec. 18. 09:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár dolgot tisztázzunk.


1. "MDF-ék annyira el voltak foglalva az ország szétlopásával hogy nem is foglalkoztak ezekkel az esetekkel."


Az MDF-fel voltak problémák, de miért hallgatod el, hogy a legfontosabb nagyvállalatokat, az eredményesen működőket, a legzsírosabb falatokat már a váltás előtt, a Németh Miklós vezette "utolsó múlt rendszerbéli" kormány tagjai (vagy az elvtársaik, még korábban) adták el. Hogy egy apró példát mondjak: TUNGSRAM. Antalléknak már a kevésbé zsíros, kevésbé kellendő falatok jutottak, lényegében az aprópénz.


Összehasonlítási alapul érdemes még átvizsgálnod az 1994-től felálló Horn Gyula-féle szoci kormány működését.


2. A lényegében a szerbek által irányított Jugoszlávia szétrobbantása mindenképpen érdekében állt a magyarságnak.

Az Antall-kormány helyesen tette, hogy például fegyverszállítással segédkezett ebben. Nyertünk egy új barátot, Horvátországot, a szerbek persze nagyon haragudtak érte, számukra Jugoszlávia tökéletes volt

2020. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz! Nem is egyszer.

Ott voltam határőr, a jugó határon 92-93-ban.

2020. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És láttad is hogy átlőttek?
2020. dec. 18. 11:37
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen-olyan incidensek voltak, de szinte kizárható, hogy ezek felsőbb utasításra, szervezett formában történtek. Elvégre a szerbeknek volt elég baja horvátokkal, bosnyákokkal. Elég agyatlan lépés lett volna egy semleges országot csak úgy keménykedésből maguk ellen haragítani, hiszen az addigi ellenségekkel sem bírtak. Valószínűleg egy-kettő katona bekattant és provokálni akart teljesen önszorgalmomból. Vagy esetleg tök véletlenül lőttek erre...


Az viszont biztos, hogy a magyaroknak megvolt a félelme azzal kapcsolatban, hogy átterjed a háború hozzánk. A határőrség is készenlétben állt, mindenki megerősíti ezt aki ott volt. Viszont biztos vagyok benne, hogy egy-két dolgot elhallgatnak ezzel kapcsolatban. Pl: hogy mi is volt ezeknek az incidenseknek a valódi oka.

2020. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
A szerbek egyszerűen magyar vérre szomjaztak, ennyire egyszerűek az okok.
2020. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, láttam is párszor. Szerintem is inkább véletlen lőttek át. Sok fényjelzős lövedék repkedett arrafelé.
2020. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen átlőttek, többször is. Szervezett támadás nem volt, de úgymond incidensek nagyon sok. 1-1 eleresztett lövés, sorozat, "véletlenül" ledobott bomba, parlamentél robbantott pokolgép... és még lehetne sorolni. Véletlen incidensek is, szándékos provokációk egyaránt. Nagyon "szerettek" minket miután - némi nyugati ráhatásra - felfegyvereztük a fél horvát hadsereget kézifegyverekkel, meg egyéb HM ellátmánnyal. Még az "átkosban" sem volt túl békés a szomszédi viszony, incidensek mindig is voltak a korábbi időszakokban is csak nem verték nagydobra. Szerinted miért Paksra került az atomerőmű és miért nem délebbre a határhoz (amúgy optimálisabb helyen lévő) Duna-szakaszra hm?
2020. dec. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#14: Szerinted az nem szervezett forma, hogy kazettás bombát szerelnek föl egy vadászbombázó repülőgépre, majd az fölszáll, átrepül a határon (a világító lakossági fények miatt jól látszik, hogy nem otthon van) ,majd bombázza Barcsot???

Aztán tagadtak, hogy nem is használják az ügyben szereplő, brit gyártmányú bombatípust-míg a magyar fél be nem bizonyította az ellenkezőjét bizonyító fotókat.

Tulajdonképpen a magyar katonai vezetés követett el súlyos hibát, de már egy másik gondolat.

2020. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

JAV: "...míg a magyar fél be nem bizonyította az ellenkezőjét bizonyító fotókat."


HELYETT: míg a magyar fél be nem MUTATTA a szerb állítás ellenkezőjét bizonyító fotókat.

2020. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Fárasztó96 ***** válasza:
Bácsalmáson élek. Nagyszüleim Madarason éltek abban az időben, gázálarcot is kaptak, ha gáz lesz, legyen mindenkinek. Anyum mesélte, hogy Bajára menekítettek volna mindenkit. Én akkor még nem éltem, de pont elég rossz hallgatni is...
2022. febr. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!