Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Európa legjobb különleges...

Európa legjobb különleges alakulatai?

Figyelt kérdés

Az interneten nem nagyon találtam rangsort vagy hivatalos statisztikát erről. Úgyhogy leírom azt, amit nagyjából gondolok, és légyszi javítsatok ki, ha valahol hülyeséget mondtam.


Szóval európai országok legjobb különleges (nem feltétlen csak katonai) alakulatai a téma.


A legjobb állománya szerintem Franciaországnak van. A COS összefogja az összes hadnem speciálisait. Sok ilyen alakulat van, de a legjobb a csendőrségi állományba tartozó GIGN. Ők talán Európa legjobbjai ilyen téren.


Szintén a legmagasabb szintet képviseli a brit SAS és SBS. Ezek tulajdonképpen az amerikai Delta Force és a Navy SEALs brit megfelelői, és nemcsak jellegben, hanem minőségben is ugyanazt képviselik.


Kis létszámú, de kiemelkedő tudású és felszerelésű a német Kommando Spezialkräfte, azaz a katonai kommandó. Szintén megemlíthetjük a GSG 9-t, a szövetségi rendőrség bevetési-taktikai egységét.


A top5-be mondjuk még a dánokat (Frogman Corps, Jaeger Corps) és a lengyeleket (JW GROM).


Ezután nagyjából egy polcra raknám a svéd (SOG), a norvég (FSK) és a magyar (KMZ) különleges alakulatok, illetve a spanyol haditengerészet különleges egységét.


Ami fekete ló számomra, az az oszták Jagdkommando.


Mi a véleményetek? Esetleg kihagytam valakit?



2020. dec. 23. 00:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, az oroszokat most direkt nem vettem ide.
2020. dec. 23. 00:22
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezt nem lehet így megmondani. Bár vannak ilyen olyan versenyek de ott is mindíg más győz, ez szituációtól függ. Amit érdemes lenne megnézni az az éles bevetéseik száma Például a Dánokat ide soroltad pedig az eddig még sosem volt éles bevetésük. Szemben a Spetnazzal akiket direkt kihagytál pedig náluk rendszeres az éles bevetések száma
2020. dec. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Biztos jobban értesz hozzá, de azért a dánokról nagyon sok szakmai anyagot vagy akár youtube videót lehet találni.
2020. dec. 23. 00:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos jobban értesz hozzá, de azért a dánokról nagyon sok szakmai anyagot vagy akár youtube videót lehet találni."


Talán azért találsz róluk annyi nyílt anyagot, mert valójában egy kirakat alakulat, amelynek komoly bevetései nem voltak.

Ellenpélda a Delta Force Kommando, a Spatznaz, és a többi, éles bevetéseken használt alakulat mindenki tudja, hogy léteznek, de konkrét információt nem sokat lehet róluk összegyűjteni az interneten, ami nem lehet véletlen.

2020. dec. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem. Szerinted kik a legjobbak?
2020. dec. 23. 04:39
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Legdurvábbak az oroszok (Szpetznaz).

Az, hogy egyben a legjobbak-e, kérdéses lehet, mert van bizonyítottan sötét oldaluk.

A cél az ellenség megsemmisítése, ha civil áldozatok vannak azt betudják mellékes veszteségnek.

Több olyan akciót hajtottak végre, ahol túszok voltak a terroristáknál, akikkel általában zsarolni lehet, biztositékot jelentenek... a Szpetznaz durván lerohanta a tömeges túszejtőket is.

Ez egyrészt jelzés a terroristák felé (nem tudtok zsarolni, meghaltok), másrészt az ilyen akciók rontják az alakulat megítélését.

Persze mindig kérdés, lehetne-e jobban csinálni, de az utóbbi években a csecsenek is visszafogottabbak, a harci övezetben zajló bevetések pedig nem publikusak.

2020. dec. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mitől "jó" egy különleges alakulat? Legjobb felszereltség? Kiképzés? Vagy mi? Eredményesség? Na az utóbbiról nem fogunk sokat tudni, mert legtöbbször a bevetésekről nem hallunk semmit.
2020. dec. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#6


Nyilván az orosz a világ legjobbja (vagy egyik legjobbja), ezt mindenki tudja, őket ezért nem vettem hozzá ehhez a listához. A felsoroltak közül érdekelnének a legjobb egységek.



#7


Őszintén szólva nem tudom, de valami alapján csak összeállítják az internetes listákat is... a Delta Force a legtitkosabb egység a világon de mindenki tudja hogy a legjobb is, tehát azért mégiscsak lehet sejteni valamit ezekről a dolgokról.

2020. dec. 23. 11:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8: "a Delta Force a legtitkosabb egység a világon"


Dehogyis :-)) Azokról szerintem nem tudunk. Azért titkosak.

2020. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Nincs hivatalos lista, nem is lehet, mivel ezeknek az alakulatokról hivatalosan kevés információt közölnek.


Itt egy lista, bár nem európai, és teljesen szubjektív, a magyar elit 10. helye kizárt, ezt el is mondja, hogy csak azért tette a listára, mert magyar...


https://www.youtube.com/watch?v=lAps48H0-sQ&t=627s

2020. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!