Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kárpátaljaiak! Harcolt valakit...

Kárpátaljaiak! Harcolt valakitek (ismerősötök, rokonotok) az afganisztáni háborúban?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket miszerint számos kárpátaljai, ukrajnai magyar, az egykori Szovjetunió részeként részt vett az afganisztáni háborúban.

Érdekesnek és egyben szomorúnak tartom, hogy egy magyar nemzetiségű ember hova el nem tudott kerülni háborúzni...

Ha tudtok ilyenről, mit meséltek róla? Mivel egy tíz évig tartó, kisebb-nagyobb összecsapásokból álló gerillaháború volt, így ezt hogyan kell elképzelni? Volt, hogy hetekig, hónapokig egy lövés sem dördült el bizonyos helyeken, csak az állandó "várakozás" a mudzsahed támadásokra?

Ott is mindennapos események voltak a halálozások, a véres harcok mint például a II. világháború fontosabb hadszínterein.

Akik hazakerültek onnan, lelkileg megnyomorodott emberek voltak az idegőrlő gerillatámadások miatt, vagy merőben más volt mint más, korábbi háborúk?



2021. jan. 3. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyar emberek jelenleg is háborúznak Afganisztánban... igaz, a Szovjetunió alatt nem feltétlen önként mentek. De a nagy számok törvénye alapján mentek onnan is, igen. Személyes történetet nem ismerek ezzel kapcsolatosan.


A legsúlyosabb harcok a határvidékeken koncentrálódtak, távol a nagyvárosok többségétől, hegyvidéki (völgyek, hágók stb.) területeken. Itt a gerillák folyamatosan támadták az átvonuló szovjet konvojokat, míg a szovjetek válaszul tömegesen rombolták le a falvakat. A lakosság emiatt a magasabb területekre menekült, vagy külföldre.


Ez nem álloháború volt, hiszen nem voltak frontok. Sokkal inkább a második indokínai (azaz a vietnámi) háborúra hasonlít, mint bármelyik vh-ra.

2021. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok érintett, sem kárpátaljai, de igen, hallottam róla, hogy a SZU minden területéről vittek katonákat persze.

Azt már elfelejtettem, hogy hol meg milyen számban, de azt hiszem olyan 15-20-25 közötti kárpátaljai magyar lehetett. Sorozott biztos több, de nem hinném hogy kompakt századok lettek volna.

2021. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: ..15-20-25 magyar halott lehetett.*
2021. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem keresztapámat mint szovjet katonát a prágai tavasz leverésére vezényelték csehszlovákiába anno.
2021. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Apám jelentkezett és még többen az osztagból. A tiszt nem továbbította a kérését, ő volt a sofőrje egyébként. Egyet vittek el közülük, ő meg is halt.
2021. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!