Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha toborzó irodában jelentkeze...

Ha toborzó irodában jelentkezem katonának, akkor csak honvéd lehetek?

Figyelt kérdés
Itt a "rendfokozatra" gondolok, bár ezt valószínűleg sokan tudják itt.

2021. jan. 19. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Tábornok az első két napban biztos nem lehetsz!
2021. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Ahhoz hogy tábornok legyél, a gyógyszertárban kell jelentkezned
2021. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Azt egyébként tudtad, hogy hülye kérdésre eleve csak hülye választ lehet adni?
2021. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Képesítésed alapján kapsz rendfokozatot.
2021. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Olyan már nincs hogy honvéd. Közkatona az új megnevezés.

2. Sok mindentől függ milyen rendfokozatot kapsz. De leginkább attól, hogy az a beosztás ahova felvesznek milyen rendfokozattal tölthető be és van e hozzá szükséges iskolai végzettséged/szakmai végzettséged. Ha például nem végeztél el katonai főiskolát, vagy nincs olyan más egyetemi/fősikolai végzettséged (pl orvos) amit a honvédségnél tudnak hasznosítani akkor tiszt biztosan nem leszel. Ha elmúlt 25 éves katonai főiskolára nem tudsz már jelentkezni.

Altiszt lehetsz, ha elvégzed az acélkockát. Akkor őrmesterként kezdesz.

2021. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm szépen, a többiek nem tudom mit éreznek. Egy egyszerű kérdést tettem fel, 9 éve jártam honvédelmi szakra ahol a katonai alapismeretekben még honvéd volt a megnevezés, sajnálom, hogy azóta lemaradtam, inkább megyek az acélkockába. :D
2021. jan. 19. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Toborzo irodaban csak toboroznak ... megnezik ki fia-borja vagy, milyen iskolakat vegeztel es megkerdezik mi jaratban vagy.

Ha jelentkezel, akkor elkuldenek orvoshoz es ha megfelelsz, akkor elkezdodik a katonasdi. Ilyenkor meg mindenki 'honved' ... egeszen az alapkikepzesig.

Alapkikepzes utan, amikor leteszed a hivatalos katonai eskut ... onnantol lehet helyezkedni.


Itt mar szamit, hogy van-e diplomad, ertesz-e egyaltalan valamihez. Elvegzel egy-ket specifikusan katonai tanfolyamot-iskolat-tovabbkepzest ... es szepen maszkalhatsz felfele a 'csillagok' utjan.

2021. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most szembesültem vele, hogy 23 felett már nem mehetek az acélkockába, ami pech, mert most töltöttem a 24-et, szóval akkor sajnos marad a helyezkedés, örülhetek ha 3 fehér csillagot elérek így. Csak egy webfejlesztő tanfolyamom van, igaz vannak azon bőven túlmutató projektjeim, hát meglátjuk mi lesz. Köszönöm ismét az utolsónak. Akik szerint hülye kérdés volt amit feltettem, meg azt feltételezték, hogy a toborzó irodába besétálva tábornok akarok lenni, kíváncsi lennék, hogy ők milyen rendfokozatúak, ha netán tisztek, vagy akár tiszthelyettesek, hogyan jutottak át a pszicholóhiai teszten? Ha meg nem azok, akkor minek írkálnak be ide? Egyébként a dandártábornokot ajánlom a jövőben használni, ha be kell ugatni valakinek aki netán szeretne megélni mert kirántották alóla a munkáját.
2021. jan. 19. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Acélkockára az alegységnktől épp most ment két őrvezető, egyikük 29 másik 38 éves volt, szóval ha benn vagy a rendszerben, akkor tudsz menni acélkockára ez biztos.
2021. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!