Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hadseregnél vagy fegyveres...

Hadseregnél vagy fegyveres alakulatnál rendőrségnél stb. még mindig előírás a rövid haj?

Figyelt kérdés
Azt tudom régen még itthon se lehetett bevonulni sorkatonaságra hosszú hajjal, de azóta annyi minden változott, ez még mindig előírás? Például egyre több a női katona akik hosszú hajat viselnek ez férfiaknál is megengedett lenne?

2021. jan. 20. 11:52
 1/5 anonim válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy továbbra is követelmény, csak kevésbé figyelnek oda rá.
2021. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
A katonáknál igen, a rendőröknél nem.
2021. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Gondolj bele, ha az alakulat előtt ellépne tisztelegve, egy kontyos tábornok!

A katonák meg, vigyázz-állásban bepisálnának a röhögéstől.

2021. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

"A katona hajviseletének ki kell elégítenie a gondozott, rendezett, konszolidált megjelenés kritériumait. Haja legfeljebb olyan hosszú legyen, hogy az a sapka szegélyétől a nyak érintkezéséig lefelé haladva fokozatosan csökkenjen."

A rendőrségnél meg a munkakörtől függhet szerintem. Pl. nyomozót el tudok képzelni hosszú hajjal is, TEK-est viszont nem igazán...

2021. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!