Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit takar a tartalékos katona...

Mit takar a tartalékos katona foglalkozás? Közben tudsz tanulni/dolgozni? Vagy behívhatnak bármikor?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 13:05
 1/2 anonim válasza:
100%
Tudsz dolgozni mellette, ismerek olyat aki tanár, és őt nyári szünetben hívják be.
2021. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy ma egész pontosan mit jelent, de régen a dicsőséges néphadseregben a kötelező sorkatonai kiképzés után tartalékos státuszba kerültél.


Ami azt jelentette, hogy onnantól természetesen élhetted a normális polgári életedet tovább, tanulás, munka, amit akarsz, de az egyéni készletként kiadott hadifelszerelést hazavitted, bakancs, ruha, hátizsák, rohambili, etcetc., és időnként behívhattak mondjuk egy hétvégére, pár napra kiképzésre, akkor a cókmókodat összecsomagolva meg kellett ott jelenjél.

Fegyvert azért nem mertek a népnek adni az otthoni egyéni készletbe :)

(És szerintem ma sem adnak, még ebben a fene nagy demokráciában is túlságosan félnek ehhez a néptől :))


De Svájcban pl. a szolgálati géppisztolyukat is otthon tartják a tartalékos katonák.


És ha jól rémlik, ez 40 éves korig tartott, addig bármikor berángathattak, de ebben már nem vagyok biztos, engem jóval korábban utolért a rendszerváltás, el is adtam azon nyomban a cuccaimat rá pár napra :)


Plusz természetesen ha a gonosz imperialista nyugat megtámadott volna minket, akkor ugyanúgy otthoni cucc összepakol, jelentkezés a megfelelő helyen, és mennünk kellett volna megvédeni a dicső szojjetúniót.

2021. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!