Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a nácik technológiailag...

Ha a nácik technológiailag ennyivel előrébb jártak, azért nem nyerték meg a háborút, mert Hitler nem akarta teljes pusztulásba vinni a világot?

Figyelt kérdés
Még a legnagyobb veszteségek idején is Hitler volt aki képes volt racionálisan is gondolkodni. Ha a németek bevetik a "csodafegyvereket", majd amerika is az atombombat, nem sok maradt volna a városokból meg emberekből sem. Ezt kerülte el Hitler, aki még ilyenkor is az emberiség javát nézte? Mikor a britek bombáztak Németországot és a civil épületeket , ő akkor is várt 3 hónapot és bízott benne, hogy a britek befejezik ezt a nonszensz dolgot. Nem tették. A háború előtt szintén ő volt aki ésszerű megoldást kínált Danzig ügyére. Szintén nem fogadták el. Akkor ki is a főgonosz?

2021. jan. 22. 23:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%

Ja Hitler a nagy humánus, "csak" legyártott és irányított egy ideológiát ami mentén több millió embert küldtek gázkamrába, milliónyi civilt, több százezernyi hadifoglyot öltek meg, éheztettek halálra. S golyót is csak azért röpített a fejébe amikor 1 km-re sem jártak már az oroszok a bunkerétől mert bizony kímélni akarta a világot.


A "csodafegyverek" a V1 és V2 voltak. Utóbbiból a végén az angol légvédelem már 70-80%-ot szedett le. A V2-ből nem, csak éppen egy méregdrága, bonyolult szerkezet 1t robbanófejjel, míg egy B-29-es meg 9t bombával, ami még veszteségarányok mellett is leszór mondjuk olyan 60-80t bombát, a V2 meg egy körben odapörköl 1t-t és szevasz. Ja és a B-29-es célzási pontossága nagy magasságból száz méter, a V2-esé meg több km, nagyjából egy nagyvárost találsz telibe. Szóval ballisztikus rakéta hagyományos robbanófejjel csak pénz- és erőforrás pazarlás. Sokkal jobban "megéri" harckocsit, repülőgépet gyártani.


Egyébként technikai színvonalat tekintve tényleg jók voltak a német fegyverek, innovatív megoldások, meg a híres német precizitás. Csak éppen elég erőforrásuk nem volt hozzá ahogy fent is írják. Olyan többszörös élőerő és erőforrás fölényben voltak a Szövetségesek hogy akkor sem nyertek volna a németek ha minőségileg 10 éves technológiai fölényben lettek volna. Akkora előnyük meg nem volt, csak bizonyos területeken max. 1-2 év. A háború végére már a Szövetségeseknél is megjelentek a sugárhajtású gépek első szériái, az M26 Pershing stb.

2021. febr. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

a technikai fejlettség csak egy paraméter. és persze lehetet volna annyira fejlett a német hadsereg, hogy nyerjen, de ennyire nem volt fejlett...

volt rengeteg csodafegyver s a többésgukkel nyerhetett volna ha sikerul sorozatban gyártani. de ezen bukott el, hogy nem sikerult időben.

megvolt a technologia a normndiai partraszállás vizbefojtására, már kamerás távirányitásu bombáik voltak monitort nézve tudtak eltalálni partrazállo hajokat, de be se vetették mert németföldön voltak egy kutatpobázison s nem sok ezer - minden hajora egy volt, hanem csak néhány.

kellett volna belőle sok ezer, sok ezer monitor, mindegyik elé egy lépzett ember s egy fő koordinátor s minden partraszállo hajo kaphatott volna egy megcimnzett bombát. na erre a mennyiségre még nem voltak készen 1944-ben

2021. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kürasszír ***** válasza:
90%

Kedves 12-es!


Ezt írtad: "megvolt a technologia a normndiai partraszállás vizbefojtására, már kamerás távirányitásu bombáik voltak monitort nézve tudtak eltalálni partrazállo hajokat, de be se vetették mert németföldön voltak egy kutatpobázison s nem sok ezer - minden hajora egy volt, hanem csak néhány."


Amire gondolsz, az a Fritz X (vagy más nevein Ruhrstahl SD 1400 X, Kramer X-1, PC 1400X, vagy FX 1400) rádióvezérlésű siklóbomba. Ebből összesen 1400 db készült.


Az eszköz azonban totálisan alkalmatlan volt a szövetséges partraszállások elhárítására, ugyanis a siklóbombákat közepes bombázókra, Dornier Do 217-esekre telepítették, de ezek a gépek már igen nagy távolságból észlelhetőek voltak a szövetséges radarok számára, a Dornier Do 217-esek szinte védtelenek voltak a szövetségesek vadászrepülőgépei ellen.

Az egyes partraszállási zónákat márpedig egy időben több száz szövetséges vadászrepülőgép oltalmazta.


A Fritz X-et egyébként be is vetették a szövetségesek olaszországi partraszállásai ellen, de csak néhány nagyobb hajót sikerült megrongálniuk velük, az inváziók elhárítására ellenben tökéletesen alkalmatlannak bizonyultak.


A Fritz X egyetlen nagy sikere 1943. szeptember 9-én a hatalmas, 46 215 tonnás olasz ROMA csatahajó elsüllyesztése volt Olaszország kiugrásakor a II. világháborúból. A ROMA csatahajó 2 db Fritz X telitalálattól süllyedt el.

2021. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
amit irsz egy félmegoldás volt az időhiány miatt. de tervbe volt véve a rakéta inditás földről is, azt meg nézhették volna a repülők...
2021. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kürasszír ***** válasza:

Kedves 14-es!


A Fritz X rádióvezérlésű siklóbomba volt, nem pedig rakéta, azaz nem rendelkezett saját hajótűművel és üzemanyaggal, hanem siklott a levegőben, mint a vitorlázó repülőgép. Magasról indította a hordozó bombázó, és siklott a célpontig, a rádióvezérléssel pedig lehetett irányítani. A hatótávolsága azonban maximum 5 kilométer lehetett.


Így a szárazföldről teljesen lehetetlen lett volna indítani.


Azt javasolnám, olvass utána a témának.

2021. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De nem arrol beszelek hanem raketarol. Te erolteted temanak azt ami nem raketa.
2021. febr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!