Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hadseregeknél óra miért nincs...

Hadseregeknél óra miért nincs rendszeresítve?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan ahol igen?


Egy karóra ugyanolyan létfontosságú eszköz volna mint egy bakancs vagy a fegyver. Vagy nem?


Sok ember eleve nem hord órát.



2021. jan. 30. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert nincs rá szükség.
2021. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1


De pl. a hadművelet kezdődik ekkor és ekkor, vagy két osztag egyeztetné a támadás időpontját, de nincs órájuk.


Akkor honnan tudják?


Vagy egy egyszerű példa. Katonának mondják hogy ekkor és ekkor érjen ide vagy oda a hadműveletkor.


És az meg mondja, hogy jó de én nem hordok órát( nagyon sok ember nem hord órát)


Ilyen alapvető dolgot miért nem adnak nekik?

2021. jan. 30. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Különleges alakulatoknál van "szponzor" óra (Breitling - svájci légierő, orosz tengeralattjárósoknak valami Rakéta-utód), de ahhoz, hogy Kovács honvéd felfókázza a laktanya padlóját nincs szükség karórára, mert csak feleslegesen frusztrálná, hogy mennyi időt basz el az életéből értelmetlen tevékenységekkel.
2021. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem úgy megy mint a filmekben, hogy Lajos meg Dezső össze ülnek, egyeztetik az óráikat aztán megbeszélik hogy ha mindent felrobbantottak akkor 5 perc múlva ugyanitt.
2021. jan. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
97%
Szerintem balesetveszélyes is könnyen bele akadhat menekülés közben valamibe vagy autóról le felszálláskor. És gyűrűt is tilos használni hasonló okok miatt.
2021. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Idehaza van/volt 1-2 alakulatnál. Pl.: Pilótáknak a FORTIS. Vagy a rendőrségi terrorelhárítóknál a Citizen egyik búvárja.


De idehaza mit vársz? Normális kést is csak most fognak kapni. [link]

2021. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6


De jó! Nem is tudtam. Mert tudom hogy pár éve külföldi , Brit Hadseregnél rendszeresítették a G-Shock egyik modelljét. De jó hogy akkor valamilyen szinten van itthon is valami.

2021. jan. 31. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7.-re a kérdezőnek.


De idehaza, a sorállománynak nincs semmi rendszeresítve. Ki mit vesz.

2021. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Sorállomány... :D

Nincs értelme, - elég, ha az elöljáró időben adja ki a parancsokat.

2021. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!