Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon melyik évben...

Magyarországon melyik évben születettek voltak utóljára sorkatonák, vagy hogyan volt ez a dolog, mikor kivezették?

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 22:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
27%

Rájöttek, hogy a várva várt III.vh nem fog eljönni így eltörölték.


Kicsit olyan ez mint anno mikor minden évben felkapott lett, hogy jön a világ vége. Kamu cikkek megírták, hogy tudósok alátámasztása szerint x időpontban be fog csapódni egy meteor aztán eleinte sokan elhitték és várták de a sokadik ilyen kamu riasztás után a laposföld hívők se hitték el, hogy vége lesz a világnak így kiment a divatból.


A sorkatonaság is ilyen módon ment ki a divatból.

2021. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
21%

2

Kik is törölték el?

2021. febr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 mindentudó99 ***** válasza:
100%
80-82-re tippenék. Én 79-ben születtem. 9 hónapot voltam. Utâna még levitték 6 hónapra aztán meg is szünt.
2021. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

6

És mikor volt az a 9 hónap, bocs; hány évesen, hányban?

2021. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem vissza kellene vezetni bizonyos mértékben.


Nem kell itt nagy dologra illetve sok éves dologra gondolni, annyi lenne, hogy amikor a gyerekek elvégzik a 8 általánost és mennek tovább tanulni akkor az első két évüket a négyből különböző katonai laktanyákon töltenék. Szépen kormányzati pénzből felújíttatnám mindet, illetve még létesítenék és tulajdonképpen ott lenne két évig minden tanuló. Ott tanulnának a laktanyákon rendes tanórák keretében de mellé komoly kézi munkára is fognánk őket, hogy életrevalóakat neveljünk belőlük. Nyilván meg lehetne modernizálni (pl tanulhatnának autószerelést illetve számítógép szerelést is ott)


Természetesen lenne ugyanúgy tavaszi, téli, őszi és nyári szünet amikor hazamehetnek de ezen kívül ott töltenék minden idejüket. Utána utolsó két évükben hazatérhetnek és rendes oktatási intézményekben tanulhatnának de arra a két évre nagy szüksége lenne mindenkinek.


Nekem volt olyan fiú osztálytársam anno aki egy létrát nem tudott szét nyitni. Semmihez sem értett a romboláson kívül sajnos. Ez a sorkatonaság féleség pedig pont ezt nevelné ki belőlük. Én ezt nagyon sürgősen bevezetném. De természetesen csak az egészségügy megreformálása után.

2021. febr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 LazyJones ***** válasza:
100%
#7 Én 81-es születésű vagyok, és 2001 novemberében vonultam, az utolsó 9 hónapos szórásban.Utánunk már csak talán 3 év volt, amikor még vonultattak 6 hónapra, úgyhogy ezek alapján '86ra tippelem a legfiatalabb, még besorozottak születési évét.
2021. febr. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

2004 májusában volt az utolsó bevonulás, így elméletileg 1986-os születésűek a legfiatalabbak. Hangsúlyozom elméletileg, nem tudom egyáltalán létezik e olyan aki 86-os születésű és pont bevonult az utolsó sorozásra, elvégre közel sem mindenki ment 18 évesen. Sokkal jellemzőbb volt a 19-20 éves nemrégiben érettségizett, de felsőoktatásban nem résztvevők bevonulása, sőt rengetegen csak a 20-as éveik közepén mentek.


Sokat elmond, hogy a 2004-es sorozáson 13.000-en vonultak be, noha vagy ötször annyi férfi érte el ezidőben a sorozható kort. Az utolsó néhány évben már mindenki ki tudott bújni aki akart és nem volt átlagon aluli IQ-ja.

2021. febr. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

10

Sokat mondó cikk.

2021. febr. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
19%
80-ban születtem, 1 év halasztásom volt. Gimibe jártam, amikor bejelentették az eltörlését, úgyhogy már akik 81-ben születtek sem vonultak be.
2021. febr. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!