Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szégyen, ha háború esetén...

Szégyen, ha háború esetén átállnék ahhoz a hadsereghez, amelyikről látnám, hogy nagyobb eséllyel fog győzni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 23:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem, én is ezt tenném.
2021. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

inkább naiv feltételezés,hogy abban a tévhitben élsz,hogy adott lenne a választási lehetőséged erre.

persze ha valami atomtudós vagy,esetleg sebész főorvos,vagy egyéb szempontból hasznosítható,az egy jó alku pozíció háborús helyzetben.

de értéktelenként miért kellenél?

2021. febr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
A szeretteimet hagynám ezzel cserben. Inkább a halál, mint az hogy ott hagyjam őket a bajban
2021. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

Azért úgy elképzeltem, hogy egyszer csak valaki az ellenségtől gyalogol felénk, és egy fehér zsebkendőt lobogtatva azt üvöltözi, hogy ne lőjetek, át akarok állni hozzátok...


Még az unokámnak is röhögve mesélném, hogy ilyen könnyű célpontom még sosem volt!

2021. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

A kollektív gondolkodás arról szól, hogy nem számít, hogy én, mint indivídum mit nyerek, a nemzet többet nyer azzal, ha egyel többen vagyunk. És most én, mint egy családos ember, a hazám mellett a családomat is védeni kell, és ha átállnék az ellenfél oldalára, akkor a családom, a barátaim és a nemzetem ellen is harcolni kell. A háborútól függ, hogy milyen következményekkel jár a vereség, régebben a nőket megerőszakolták, elhurcolták őket, a férfiakat eladták rabszolgának, a hadifogjok rendszerint nem élték túl, és nyilván volt már példa teljes népirtásra is.


Most kérdés az, hogy képes lennél-e a saját családod, barátaid ellen harcolni, vagy egyenesen támogatni azt, hogy ki legyenek irtva csak azért, mert szerinted nagyobb eséllyel éled túl?


És valószínűleg ebben tévedsz a legjobban. Még kisebb esélyed is van, mert egyrészt a feletteseid is agyonlőnek az első parancsmegtagadás vagy szökési kisérlet alatt, másrészt attól még a másik fél is agyonlőhet. Ha besoroznak, akkor természetesen az első sorba fognak küldeni megdögleni, hiszen egyrészt az ellenfél nemzetéhez tartozol, ráadásul takonygerincű is vagy. A mostani ukrajnai háborúban is a magyarokra vonatkozott legszigorúbban a kényszersorozás.

2021. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy mindig működik a taktika. 1918 tavaszán például egyértelműnek látszott, hogy az első világháborút Németország nyeri meg. 2014 -ben ugyanezt lehet mondani az Szíriai szabad hadsereg felkelőiről akik a győzelem mámorában már egymásra lövöldöztek a kormányerők helyett.
2021. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem sikerül a dezertálás, kivégeznek. Ha sikerül, akkor meg valószínűleg hadifogoly leszel és nagy eséllyel éhen fogsz dögleni. Nem fognak benned megbízni, ez nem ilyen egyszerű.
2021. febr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Hát én nem olyan ember vagyok aki túlságosan féltené az életét, de az istenhúzzabele! Előbb nyírnám ki az összes utolsó mocskos retekláda politikust + az oligarcha talpnyalóit minthogy egy ártatlan emberre csupán azért lövöldözzek mert pár száz kilóméterrel arréb született. Azért szerencsére azoknak az időknek vége már amikor a fiatalok hajlandóak voltak az életüket eldobni egy darab beszínezett rongyért.
2021. febr. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

6

Nem mesélnéd te azt el az unokáidnak, háborús bűncselekményt követnél el ugyanis, és vagy ki lennél végezne, vagy életed végéig a börtönben rohadnál.

2021. febr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Jaj, de sok itt a harcias hazaffy.. :DD

Röhög a belem ezen a sok fotelrambón, pontosan tudom, hogy amikor tényleg oda kell állni, akkor már tele a gatyesz :D

2021. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!