Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az általános véleményetek...

Mi az általános véleményetek a II V.H.ús Magyar Honvédségről,Csendőrségről és annak tagjairól,vezetőiről?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Nagyszerű emberek voltak, szerették a hazájukat és a nemzetüket.

Tisztelet Nekik!

2021. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%

Honvédségről:

- Részt vettek egy hódító háborúban a Szovjetunió ellen.

- Voronyezsi régióban népirtást követtek el.

- Ukrajnában megerőszakoltak nőket.

- 1941-ben mindenki számára nyilvánvaló volt, hogy a németek elveszítik a háborút, így lépett be az ország a háborúba. A magyar haderő rosszul volt felszerelve.

- Erkölcsileg menthetetlen az ügy,amiért harcoltak.


Csendőrség:

- Részt vettek a magyarországi zsidóság legyilkolásában, deportálásában.

- Ez is erkölcsileg menthetetlen.


Vezetők és tagok:

- Az egyszerű közkatonák szerintem maguk is áldozatok voltak többségében

- A felelősség zömében a vezetőket terhelik, de azok is bűnösek akik pl. a voronyezsi népirtásban közreműködtek.


Nagy ellentét volt akkoriban a társadalomban, csak erről ma nem szokás beszélni. Az 1920 előtti Magyarországot úgy mutatják be, mint ami minden magyar számára a legjobb hely volt. Nyilván ez nem igaz. Érdemes irodalmat olvasni. Nekem volt még olyan felmenőm, aki élt a "régi világban", azt mondta, hogy nem volt valami kellemes. A Monarchia alatt, majd a Horthy rendszerben a csendőrök meg a nemesség lejárt a vidéki birtokaira, a falvakba bementek, összeszedték a fiatal lányokat, sorra megerőszakolták őket. Parasztlánynak vagy cselédnek lenni, az olyan volt, mintha valakit kijelöltek volna prostitúcióra. Sokszor házas nőket vittek el az arisztokraták a férjük szeme láttára. Ellenkezni nem lehetett, mert a csendőrök elverték őket. Olvasni kell a népi írókat. A magyar arisztokrácia a legnagyobb bűnös Trianonért. A magyar parasztokkal is borzasztóan alattomosan bántak, a nemzetiségekkel még kegyetlenebbül. Amikor megkapták a trianoni határokat kijelölő térképeket, akkor Tisza ránézett, látta, hogy a birtokai a mostani Magyarország határain belül maradtak, majd kifejezte a megkönnyebbülését. Számos nemesnek választani kellett: vagy felveszi pl. a román állampolgárságát és ezzel elveszíti a társadalmi státuszát Magyarországon, így meg tudták volna tartani a földjeiket. Ha nem veszik fel a román állampolgárságot, akkor elveszítik a földjeiket. Kellett nekik a társadalmi rang. Így maradtak Magyarországon, tipikus példa a Telekiek. Utána meg ők látták el a vezető politikai szerepet a Horthy rendszerben. Őket nem azok a magyarok érdekelték, akik erdélyiek voltak. Az egész revízió, a két világháború közötti időszak arról szólt, hogy visszaszerezze a két világháború közötti elit az elveszített határon túli vagyonát, a földjeit, a kastélyait. Ebbe a kísérletbe bukott bele az ország, több millió ember belehalt. Föld, meg vagyon nem lett. Sok arisztokrata földönfutóvá vált. Én is ismerek néhányat, az utódaik a mai napig nem tudták ezt feldolgozni. A Horthy rendszer elitjének leszármazottai a mai fideszesek, ld. Bayer Zsolt vagy Gajdics, Jeszi stb.

2021. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
A kettes komment tipikusan magyarellenes lázítást tartalmaz, ráadásul a történelmi tényeknek sem felel meg.
2021. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3as, mondjál pozítivumokat,de konkrét tényekre alapozva. Sajnos sok negatívum terheli az akkori Honvédséget, Csendőrséget:Hideg napok:Grassy műve,Munkaszolgálatosok megkìnzása,törvénytelen kivégzése: pl. Radnótit ki ölte meg? egy olyan senki mint Tálas András hadapròd egy olyan mániás agybeteg parancsára mint Marányi Ede alezredes,táborparancsnok,Don kanyari Jány féle hadparancs,Csendörség terrorja a hadseregben: tizedelések, Csendőrség buzgósága a zsidòk deportálásában,a pribékek áttálása a kommunistákhoz,hogy az után az 50-es években kínozzák újra a magyar becsületes embert.Sajnos a magyar értékek visszaszerzése és megbecsülését nem azzal kell kiharcolni,hogy szerencsétlen embereket teljhatalommal terrorizálnak,megölnek,persze valami szép eszme,nemzeti értékek nevében.
2021. febr. 13. 17:07
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
A kettes vagyok. Annyit hozzátennék, hogy szerintem éppen azok a személyek a magyarellenesek, akik a második világháborúban vezették az országot, meg előtte 20 évig.
2021. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

A Honvédség egy rosszul felszerelt, ostobán vezetett hadsereg volt. A morál a békasegge alatt volt az urizáló tisztek miatt. A honvédségben olyan elavult fenyítési eszközök voltak, amelyek elfogadhatatlanok voltak. Egy apróbb kihágásért is már botozás, vagy vesszőzés járt.... Na ilyen tisztekért harcoljál, akik ilyeneket művelnek veled... A német hadseregre már nem volt jellemző az ilyen fenyítés, sőt a Waffen SS tisztjei és a legénységi állomány valóban tisztelte egymást. Tegeződhettek is, valamint ugyanannyi fejadagot kapott egy Sturmbannführer, mint egy SS-Mann.... Míg a mienk?? A Don-Kanyarban a "dicső", "lovagias" magyar tisztek a saját legénységüktől zárták el az ennivalót. Az akkori magyar Honvédség tiszti állománya emberileg eléggé nulla volt, főként mert az "urak" a fronton is megkövetelték a nemesi bánásmódot.


Egyszer egy hadtörténelemmel foglalkozó FB oldalon olvastam egy bejegyzést. 1944. októberében valahol Pest előterében egy német felderítő osztag, ahogy kell, felderítést végzett. A parancsnokuk egy százados volt, aki már évek óta a keleti fronton teljesített szolgálatot. Bement Pestre, hogy az illetékes magyar parancsnoknak jelentést tegyen. A tiszt piszkos volt, hisz a frontról jött, emiatt csak úgy mehetett be, ha leveszo. A nagy magyar urak pedig, ahelyett, hogy a fronthelyzettel foglalkoznának, nagy bált csaptak. A német századost mélyen meglepte, hogy az oroszok már a kertek alatt vannak, de a magyar tábornokok szinte semmit se tettek a védelem megszervezésének érdekében.


A csendőrség teljesítménye meg.. A kettes válaszoló sok mindent leírt. Én annyit hozzátennék, hogy a tábori csendőrség Don menti tevékenységét még a legvadabb NKVD osztag is megirigyelhetné. Szabályos hajtóvadászatot hajtottak végre a visszavonuló magyarok ellen. Mindennaposak voltak az akasztások, zabrálások, a megmaradt szovjet civilek terrorizálása.

2021. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

#4


Én nem mondtam, hogy feltétlenül pozitívan kell beszélni az általad feltett kérdések kapcsán, de a kettes kommentből sugárzik a magyargyűlölet, emellett pedig tényszerűen is tele van hazugságokkal.

2021. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
2-es vagyok. Én nem magyarellenes vagyok, csak egyszerűen nem szeretem az egykori magyar arisztokráciát. Na most ez a kettő egyáltalán nem ugyanaz. Ha van benne hiba, amit írtam, azt kérem tételesen megcáfolni. Én pont arról írok, hogy ennek az országnak a baja az volt, hogy több évtizedeken keresztül olyanok vezették, akik a magyar parasztsággal és a kispolgársággal meg a nemzetiségekkel úgy bántak, mint kocsis a lovával. El kell olvasni a népi írók műveit, abban ezek tökéletesen le vannak írva. Szerintem az lett volna a legjobb, hogy Magyarországon létrejött volna egy köztársaság az első világháború után, úgy mint Ausztriában, teljesen új lappal lehetett volna indulni. A kisantant államaival is könnyebben lehetett volna tárgyalni, ha nem azokkal az urakkal van tele a magyar kormány, akik a saját birtokaikon évtizedeken keresztül a magyar parasztok mellett folyamatosan pofozták a nemzetiségieket is. A népi írók is írnak erről a "pofozásról", ez egy bevett gyakorlat volt, kb. a korabeli Európában is felháborodást okozott. De ez egy bevett szokás volt.
2021. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
Igazából az egész kommented hazugság, mely szerint a magyar arisztokárica kizsákmányolta és terrorban tartotta volna a parasztságot. Olyan embereket gyalázol a hazugságaiddal, akikre nem véletlenül büszke az egész magyar nemzet, ill. történelem. Horthy, Teleki, Tisza. A revizionista politikát is egyszerű vagyon(vissza)szerzési kísérletnek minősíted, holott ez a gondolat akkoriban teljesen meghatározta az aktuális közbeszédet, a legszegényebbtől a leggazdagabbig jelen volt minden körben. És ami még nevetségesebb, hogy a nyugati hatalmakat szépen felmented Trianon miatt. A valóság az, hogy egy-két elszigetelt esetet leszámítva a nemzetiségek egyáltalán nem szenvedtek semmilyen hátrányt magyar földön, sőt a korban kifejezetten széles palettájával rendelkeztek az önrendelkezési módoknak. Egyébként nem is az ő lobbizásuk miatt ment végbe Trianon, hanem egyes nyugati nagyhatalmak akarata miatt, tehát alapból is nonszensz ez a gondolatod, hogy a kizsákmányoló magyar arisztokárácia miatt volt az egész (szerinted a parasztok kimentek lobbizni Franciaországba??? LOL). Mutasd már az átfogó történelmi forrásokat, a nép írókat és a korabeli felháborodás írott emlékeit, biztosan nem okoz majd gondot ez, ha ilyen biztos vagy a dolgodban. Az arisztokrácia elleni hamis gyűlöletkeltésedből világosan kiderül, hogy szélsőséges balos (értsd: komcsi) vagy, ehhez pedig tökéletesen társul Horthy és a revizionista politikájának a gyalázása, a Trianonnal kapcsoaltos magyarellenes állításaid (értsd: hazugságaid). Azt is kiemelném, hogy a voronyezsi régióban nem történt semmilyen népirtásban való részvétel magyar részről, ezek az elborult elméletek Krausz Tamás "munkája" alapján kaptak szárnyra. Egyébként egy saját bevallása szerint is marxista, Szovjetunió-fanatikus "történészről" beszélünk, tehát alapból is megkérdőjelezhető a hitelessége, de egyébként már nagyon sok helyen és módon cáfolták a hazugságait. Természetesen a palettádról nem hiányozhat a nácizás és a legvégén a legröhejesebb, a FIDESZEZÉS! :DDDD Mert egy második világháborús kérdéshez aztán nagyon sok köze van a Fidesznek. Ja, nem, csak ugye te is komcsi vagy, mint kiderült, ezért írogatsz ilyen blődségeket. Felőlem tegyed, sajnos szólásszabadság van még neked is, de akkor fáradj át a politika (vagy még inkább a humor) rovatba hazudozni.
2021. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A hadsereg olyan volt mint amilyen maga a társadalom. Látjátok itt is egymást gyepáljátok!
2021. febr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!