Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi alapja lehet annak a...

Mennyi alapja lehet annak a köztudatban máig élő elképzelésnek, hogy annak idején a németek civilizáltabbak, míg a Vörös hadsereg katonái (az oroszok) többnyire civilizálatlanok, már-már barbárok, primitívek voltak?

Figyelt kérdés

Többször is hallottam már erről, hogy sokan (sokszor személyes tapasztalatok alapján is) azon a véleményen vannak, hogy az oroszok alapvetően civilizálatlanabb, barbár nép voltak a németekkel (és úgy általában az európaiakkal) ellentétben, akik bár sokszor ugyanúgy kegyetlenek (mert azért csak egy háború közepén voltunk azokban az időkben) voltak, de civilizáltabbak, mint az oroszok. Azt is sokszor hallom ebben a témában, hogy a Vörös hadsereg egy barbár, megvadult csürhe volt, akik jóval több kárt okoztak itt Magyarországon, mint a németek (gondolok itt fosztogatásokra, erőszakra, stb.) Ennek az elgondolásnak az ellenzői pedig (érdekes, hogy általában kommunisták) kultúrrasszistának nevezik ezeket az embereket, akik így vélekednek, pedig sokan (mint írtam) személyes tapasztalatból jutottak erre, mivel voltak közvetlen tapasztalataik németekkel és oroszokkal is. Érdekesség még, hogy szinte mindenki, akinek mindkét féllel volt tapasztalata, arra jutott, hogy a németek civilizáltabbak, míg az oroszok kevésbé, a Vörös hadsereg pedig fosztogató, erőszakoskodó csürhe. Tehát, akárhogy "kultúrrasszizmus", de csak van ebben valami igazság, hiába siránkoznak miatta a kommunisták.... ti hogy gondoljátok, mennyi igazság van ebben az elképzelésben? Szerintem, bár ez az én véleményem, jól leírja a valóságot, a németek (általában véve) valóban civilizáltabbak voltak, a Vörös hadsereg pedig a csimpánzok között is primitív csürhének számítana, már bocsánat, ezt nem sértésből mondom, de ez a véleményem.


Ha valakinek van tapasztalata az egyik vagy másik féllel, szívesen elolvasom, kíváncsi vagyok akármilyen történetre, akár apróságokra is, hátha kiderül, hogy talán nincs teljesen igazam....



2021. febr. 23. 16:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A falu, ahonnan származom, szállásoltak el német és szovjet katonákat is. Az öregek azt mesélték, hogy a németel nem balhéztak, nem ittak, „jól” viselkedtek.

A szovjet katonákkal több baj volt, ittasság, agresszió stb.

2021. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
De az öregnek nem jutott el az agyáig hogy a németek szövetségesek volt, vagyis úgy viselkedtek mintha otthon lennének míg az oroszoknak ellenség voltunk.
2021. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A németek a magyart korra, nemre való tekintet nélkül alsóbbrendűbb fajnak tartották és ez a szemléletük főként a visszavonulás során de a fronton is kitűnt, míg a Szovjetunió végig szem előtt tartotta a különbséget a magyar uralkodó osztályok és a magyar nép között.
2021. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
8%
Konkrétan a kérdésre válaszolva pedig semmi alapja nem volt és nincs annak amit a kérdező a kérdésében felvet. Ezeket a "rémmeséket" annak idején a nyilasok terjesztették röpirat formájában arról pedig már az tehet aki ma is elhiszi azokat...
2021. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!