Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A régi Néphadsereg mennyire...

A régi Néphadsereg mennyire volt erősebb a mostani honvédségnél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az aktív katonákra a tartalékosokra repülőkre tankokra hogy ezekből mennyi volt anno illetve most

2021. márc. 7. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nincs összehasonlítási alap!
2021. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nagyobb volt, de azóta sokat fejlődött a technika, így nem mondható, hogy a régi hadsereg volt erősebb.


Például Észak-Koreában nem volt rendszerváltás, megmaradt a nagy hadserege, van egymillió katonája, de egyébként gyengének számít manapság. Ezért is merült fel a politikai vezetésben, hogy nukleáris fegyverrel kellene biztosítani az elrettentőerőt.

2021. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem hogy erősebb lett volna.
2021. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, mikor.


A 60-as években elég jónak számított.

2021. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Én 1978-ben voltam katona Győrben egy I.lépcsős (támadó) ezrednél.

A Vértesbrn tartott hadgyakorlatra a gépjármű ék 40%-a jutott el simán, egy menetben.

Defekt, részeg söfőr, kilopták rég az üzemanyagot, stb.


Félig, de már megvolt az autópálya, ezen sikerült ezt elérni.

Szerintem ma ennél jobban megy.

2021. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5%
A régi néphadsereg, ha akarta bevette volna Európát. A mai meg nyámnyila pávákból áll.
2021. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb volt a létszám, ugyanakkor hasznavehetetlenebb volt.
2021. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Fsms ***** válasza:
100%

Nem volt ütőképes. Az volt az akkori vicc hogy mit jelent a CA MN (szovjet néphadsereg, és magyar néphadsereg rövidítése)

Válasz : cél Amerika, de mi nélkülünk - ez mindent elmond.


1985 Ben voltam katona. Volt egy két egység amelyik világon bárhol megállta volna a helyet. Szegedi ejtőernyősök Furkó Kálmán vezetésével.

A többiek katasztrófa. Egy építő egységben voltam 200 sittet kisebbségivel. Sajnos ezt mindenki szó szerint értse. A fegyvereket nem merték kiosztani, mert többet elloptak, és féltek, hogy lelövik egymást.

Tankok egy része műszaki hibás volt, etc.

2021. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem mondják, tele voltunk kiképzetlen újoncokkal akik egymás szivatásán kívül máshoz nem nagyon értettek és volt rengeteg, hasznavehetetlen eszközünk.
2021. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na látjátok, mégis jó volt 2001-ben érettségi után, hogy már megúsztam a katonaságot (csak az orvosi vizsgálatot kellett végigjárni 16 évesen, '99-ben)


Ezt csak azért írom, mert évek óta az motoszkál a fejemben, hogy hát mégsem kellett volna kihagyni a katonaságot, jót tett volna...

2021. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!