Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szövetségesek vagy Tengelyhata...

Szövetségesek vagy Tengelyhatalmak?

Figyelt kérdés

Melyik oldalhoz állnátok és miért, ha ez így lehetséges lenne?

Ez így abszurd kissé, tudom, csak kíváncsi vagyok.



2021. ápr. 14. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Ahova Orbán Viktor!
2021. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Az előbb akartam írni,hogy mindjárt jönni fog egy komment,hogy én orbán viktor pártján állok.Erre tessék.
2021. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik ország. Ha USA vagy Anglia akkor egyértelmű hogy szövetségesek, de hogy pl Szovjetunió vagy Franciaország akkor attól lehet hogy jobb még a Tengelyhatalmak is. Ha most tegyük fel Szovjet vagyok hiába nyer az országom ha meghalok én is meg a sereg 80% minden csatánál.
2021. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hogy jön még ide is Orbán??

A hármas válaszolónak köszönöm a választ és a véleményét is, hogy kifejtette!

2021. ápr. 14. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok válogatásra nem volt mód, az óriási többség nyilván annak az országnak a hadseregébe állt be, ahol élt, amelyben megszületett.

Valójában nem is beállásról volt szó, hanem besorozták és vitték, akár akarta valaki, akár nem, csupán az elején voltak önkéntesek mindkét világháborúban.

A mi családunkban mind anyai és apai ágon minden katonakorú akkori fiatalt behívtak és kivétel nélkül meg is haltak mindkét háborúban, összegyűjtöttem egy vitrinben az emlékeiket, az érdemérmeiket, kitüntetéseiket, meg egy albumban a fotóikat néhány korabeli dokumentummal, levéllel, ami maradt utánuk.

2021. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
A Szövetségesekére, mert ők nyerték a háborút. Nem túl jó business a vesztesek oldalán harcolni. Rosszabb esetben meghalsz, jobb esetben meg hadifogolytábor - azé' az sem egy üdülőtelep.
2021. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ki az ellenfél. Tudni kell hol kell hadifogságba esni.
2021. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-ös!

Az emlékek összegyűjtése szép gesztus. Mindig emlékezni fogunk és kell is!


...


Igen, csak gondoljunk arra, mennyien szerettek volna inkább amerikai fogságba esni, mintsem a szovjetekébe.

2021. ápr. 14. 13:51
 9/10 anonim ***** válasza:
A 3.Birodalom és a Magyar királyság oldalára,mint minden magyar.
2021. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6 Hosszú távon a II. VH.-ban vesztes németek jobban élnek, mint sok győztes.
2021. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!