Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire nehéz megfelelni a...

Mennyire nehéz megfelelni a magyar honvédség pilóta képzésének?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon :)
2021. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Amikor én érdeklődtem a vadászpilótasággal kapcsolatban pár éve, akkor mondták hogy 26 éves kor fölött már nem lehet, és addig kell felsőfokú végzettség, bár ez változhatott. Meg a fizikai követelmények, egészségügyi dolgok, pl rossz fog nem lehet. Gondolj bele, van 14 Gripen, még ha mindre van 2-3 pilóta az sincs még 50 sem, bőven van merítési lehetőségük a több millió lakosból. Persze meg kell próbálni, hátha sikerül, én sajnos kifutottam az időből.
2021. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, az egészségügyi alkalmassági nagyon szigorú. ismerek olyat akit azért elutasítottak mert viszeres a lába
2021. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor középiskolás voltam (még bőven MIG-ek repültek), bejöttek toborzók. Az évfolyamról egy srác mehetett orvosi vizsgálatra. Mázlija volt. Onnan vitték szívműtétre. Már a kérdések alapján kiesett mindenki más.
2021. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
120%-os fizikai és mentális állapot és az sem árt, ha már van vitorlázó "előéleted". A méregdrága katonai vadászgépek egészségügyi ÉS mentális követelményei a legmagasabbak a világ minden országában (az űrhajósok után). 0 km-s repülőmúlttal eleve kicsi az esély, kezdj a vitorlázással.
2021. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A hhk-n keresztül szeretnél vagy az NFTC képzésen keresztül?
2021. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért van pár téves infó itt.

Először is nehéz, nagyon nehéz. Nagyon kicsi százaléka felel meg a jelentkezőknek a végén.


2 lehetőséged van, 1. ha az NKE-re jelentkezel, itt az eü felmérésen kaphatsz "A" és "B" illetve elutasított besorolást. A-val lehetsz akár vadászpilóta is, B-vel "csak" forgószárnyas, vagy merevszárnyas szállító. VISZONT attól függetlenü, hogy A-t kapsz még nem jelent egyenes utat, hogy ténylegesen vadászpilóta legyél, azt majd a kiképzők eldöntik, hogy te rendelkezel-e olyan kvalitásokkal ami ahhoz kell.


Másik lehetőség az NFTC kifejezetten vadászpilótáknak, de ez posztgraduális, kell egy diplom (nem tudom meg van-e szabva, hogy milyen diploma kell, lehet, hogy csak mérnökit fogadnak el).


Mindenképpen nehéz, DE lyukas fogad pl lehet, foghiány is elfogadott, csak meg van adva a norma hogy miből mennyi az elfogadott és kezelve kell lennie. Gerincröntgen az egyik legnagyobb "mumus" tökéletes gerincednek kell lennie, leeht eddig fel sem tűnt, hogy valami nem okés, de ők kiszúrják és akkor vége.

2021. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!