Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tiszt és altiszt hallgatók...

A tiszt és altiszt hallgatók milyen rendfokozattal fognak szolgálni ha képzésük közben kitör egy háború?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkozok napok óta.

2021. máj. 15. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a már megszerzett fokozaton, esetleg szükség esetén előléptetik. De nem vagyok katona, így csak tippelem.
2021. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Honvéd.
2021. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Hát szerintem erre nem készült külön szabályzat, de gyanítom hogy a meglévő rendfokozattal - mindenki más meg akit besoroznak úgyis honvédként kezd (ha meg tartalékállományból hívják vissza akkor azzal amivel leszerelt).
2021. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Honved tisztjelolteknel:

2. szemeszter vegen ormester

3-4. szemeszter torzsormester

5-6. szemeszter fotorzsormester

7-8. szemeszter zaszlos (de haborus helyzetben valoszinuleg felavatnak oket hadnagynak)


Elvileg a katonai erintkezes soran is ezek lennek ervenyben bekeidoben, de ezt nem nagyon tartja senki.


altiszt jelolteknel fogalmam sincsen. Bar most az acelkocka miatt ertelmetlen is ezt firtatni, mivel az csak egy 1 eves kepzes.

2021. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Közkancsó
2021. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!