Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hivatalos ellenséggé válhat a...

Hivatalos ellenséggé válhat a palesztin nép és ezzel a civilek is támadhatóak lehetnek, ha a közelgő választásokon nagy többséggel a Hamaszra szavaznak?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Hamasz, mint terrorszervezet az ellenség és Izrael őket támadja, de ha a palesztinok vezetőiknek megteszik a terroristákat, akkor ők is azzá válhatnak és kifejezik azt, hogy egyetértenek a rakétatámadásokkal, ezért a választópolgárok is közvetlenül felelőssé válnak a rakétatámadásokért. Ezért megölhetők lesznek?

2021. máj. 19. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami azt súgja nem vagy éppen egy izrael-barátnak mondható :D Te is tudod a választ, hogy nem. S eddig sem hobbiból bombáztak palesztin célpontokat, hanem válaszcsapásként. Ahogy fokozódik a helyzet úgy lesznek a válaszcsapások is egyre keményebbek - s egyre több olyan civil fog meghalni (tovább szítva a gyűlölet, az ellenségeskedés légkörét) akinek semmi köze az egész konfliktushoz csak rosszkor volt rossz helyen.
2021. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem vmi eljövendő lehetőség, hanem jelenleg a hamasz vezeti az országot, mivel őket választották meg, ők vannak hatalmon.
2021. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pártatlan vagyok.

Az, hogy jelenleg is a Hamasz vezeti az országot, még nem jelenti azt, hogy a palesztin nép hozzájárult a háborúhoz, hiszen korábban nem tudhatták, de ha ezek után megint megválasztják, akkor az egyértelmű felelősségvállalás és akkor már van közük hozzá, nem csak rosszkor lesznek rossz helyen.

Akkor maguk is terroristáknak minősülnek és egyértelműen sorsközösséget vállalnak a Hamasszal.

2021. máj. 19. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

a Hamasz nem először kezd rakétaháborúba. Mar megtette ezt 4-5-ször mióta először megválasztották. És aztán újra megválasztották. De már az első megválasztása előtt is bőven aktiv volt.

Magyarul: A Hamasz további újraválasztása esetén ebből a szempontból nem lesz változás.

2021. máj. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kretens ***** válasza:
Izrael állam megalakulása óta eltelt hetven három év.Az hogy ennyi idő alatt nem sikerült az egy állam két független gazdaság kiépitése abban mindenki hibás aki ott él.Egy valódi mintaállam lehetett volna Izraelből ahol zsidók és Palesztinok együtt épitenek egy országot de mindenki a saját életterét jogosan birtokolva egy egészséges verseny kialakulásával ahol nem az a cél hogy egymást megsemmisitsék hanem a legjobbat hozzák ki egymásból.Bár az okok nagyon mélyek és nagyon nehéz egy békés rendszert kiépiteni ott.Ott ahol Jeruzsálemet a főbb vallások mindegyike ki akarja sajátitani talán nem is lehet soha béke.Hamarosan az ember eljut a marsra de itt a földön még mindig nem sikerült az állam és a vallás különválasztása.Ez előrevetiti azt hogy az ember a jövőben bármeddig eljut ott ugyan úgy ezek az ellentétek megmaradnak.Egy korábbi kommentemben egy másik kérdéshez már irtam azt hogy az lenne a legjobb ha kiderülne hogy az emberen kivül máshol is van fejlett létforma és találkoznánk velük mert abban a pillanatban minden vallás szembesülne azzal hogy egészen másképp vannak a dolgok mint amiben hittek.Sem a Tóra sem a Korán sem a Biblia nem tesz utalást földön kivüli életre.Én úgy látom ahhoz hogy béke legyen a földön csak ez vetne véget vagyis hogy nem vagyunk egyedül mert akkor más irányt kell keresni és a valódi fejlődés útjára lépni.
2021. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Ennek mi köze a kérdéshez. Én ugyan ateista vagyok, de tiszteletben tartom mások hitét, és nem jövök mindehova mindenben a vallást hibáztatni.

2021. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!