Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető, hogy az amerikai...

Elképzelhető, hogy az amerikai haderő (amire a legtöbbet költenek a világon) katonái a közeljövőben teljesen új-, korábban teljesen ismeretlen szintetikus anyagokból előállított komplex test-páncélzatot fognak viselni?

Figyelt kérdés

Nem a Vasemberes marhaságra gondolok, hanem a középkori lovagok páncéljára hajazó- (de annál jóval könnyebb, olcsóbb, és hatékonyabb), az egész testnek hatékony védelmet biztosító (golyó- és hőálló) felszerelésre.


Hol tarthatnak az ilyen irányú fejlesztések? Csak az amcsiknál vetődött fel az ötlet, vagy más nagyhatalmak is belekezdhettek hasonló fejlesztésekbe?


Tudtok erről valami infót?



2021. máj. 30. 17:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én lőttem AK karabéllyal. Nem tudom milyen anyag tud megvédeni városi közelharcban egy olyan lövedékkel szemben ami lebontja a betonkefniből rakott falat.
2021. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2021. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Psylocyber ***** válasza:

#12 igen ez a gond, kína, az oroszok, irán és egy szinten a törökök is kicsit másképp gondolkodnak az emberi jogokról, mint mi itt európában. És ők vannak többen. Persze nem a végítéletet szeretném felvázolni csak annyit mondok, hogy olyan nem lesz, h európában meg usában betiltjuk az autonóm harci robotokat és akkor a többiek sem fognak ilyet fejleszteni.

Lehet h a google leállította anno a boston dynamics katonai fejlesztéseit meg el is adta ha jól hallottam etikai okokra hivatkozva, de a közelgő hidegháború során hamar meg fogják magukat gondolni.

Bár adja az isten h tévedjek...

2021. jún. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%
"Maximum Armor" (Crysis Warhead)! :D
2023. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!