Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Napoleon miért Moszkvába ment...

Napoleon miért Moszkvába ment és nem Szentpétervárra? Hisz Oroszország fővárosa akkor Szt.Pétervár volt.

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 08:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%
Hogy jön ide Olaszország? Moszkváról volt szó...
2021. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kürasszír ***** válasza:
100%

# 10


Ezt írtad: "Olaszország valójában csak 1861. március 17-én született. A hagyományos térképek tanulsága szerint mások életek ott akkor..."


Nem tudom, hogy jön Olaszország Napóleon oroszországi hadjáratához, de...


1861 előtt valóban nem létezett egységes olasz állam, de a mai Olaszország területén több történelmi állam létezett, amelyek népessége ugyanúgy olaszokból állt.


1859-1861 között ezek a történelmi olasz államocskák egyesültek a Szárd–Piemonti Királyság vezetésével egy egységes olasz államba, az Olasz Királyságba. A szárd-piemonti király lett az egységes Olaszország királya.

2021. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

Az én elméletem szerint Napóleon előrelátó volt ezért vonult Moszkva alá.

Úgy gondolta hogy ha ezt a várost elfoglalja akkor már csak várakoznia kell egy kicsit és amikor jönnek Lenyinék akkor majd jól megdönti a kommunizmust vagy szocializmust. Ki tudja melyik minek a következménye :)


Ne vegyétek komolyan, csak ironizáltam :)

2021. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező gondolom a bankár zsidókra gondol,ők voltak Moszkva környékén.


Napóleon is része volt a szabadkőműves rendnek,és egy másik ilyen háttérhatalom uralkodott Moszkva városában,ellenük ment harcba.

2021. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 kürasszír ***** válasza:
58%

# 14


Jókora hülyeségeket írsz.


1.) A cári Orosz Birodalomban a szabadkőművesség be volt tiltva.


2.) A cári Orosz Birodalom hivatalosan is antiszemita állam volt, ahol a zsidók jogfosztottságban és elnyomásban éltek. Nem hallottál még a véres zsidóellenes orosz cári pogromokról?

2021. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kürasszír ***** válasza:
100%

# 14


A cári Orosz Birodalomban a cár korlátlan, egyszemélyi teljhatalommal uralkodott.


Zsidók a cári antiszemita Orosz Birodalomban sem állami, sem politikai, sem katonai vezetői posztot nem tölthettek be, ezekből teljesen ki voltak zárva.


Nagy Katalin cárnő híres 1791-es zsidó ukáza az Orosz Birodalom nyugati kormányzóságaira (mogilevi, polocki, kijevi, csernyigovi, novgorod-szerverski, jekatyerinoszlavi, tauridai kormányzóságok) korlátozta a zsidók tartózkodási helyét, többek között Moszkvából szigorúan kitiltotta őket.


Lengyelország második és harmadik felosztását követően az Orosz birodalomhoz újonnan csatolt kormányzóságok (vilnai, minszki, volhíniai, podóliai, grodnói kormányzóság) területével bővült a zsidók oroszországi engedélyezett tartózkodási területe.


Vagyis Napóleon 1812-es oroszországi hadjárata során Moszkvában nem is élhettek zsidók, mert Nagy Katalin cárnő már 1791-ben kiűzte őket onnan.

2021. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!