Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akkoriban valamilyen komolyabb...

Akkoriban valamilyen komolyabb katonai rendfokozattal hogy fogadtad volna Hitler halálát?

Figyelt kérdés
eleve hallgattál volna a végsőkig kitartás parancsra, hogy lemészároljanak? ha megadod magad, engeded hogy orosz kézre juss, vagy inkább végzel magaddal? és ha perbe fognak, kitartottál volna a végső ítéletig hogy akasztófán végezd? nem tudom mi számított ekkor "jó" döntésnek
2021. jún. 29. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Német tisztként vagy magyarként?
2021. jún. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Már rég partizán lettem volna akkor.
2021. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tiszteknek három lehetőségük volt: öngyilkosság, akasztófa, Argentína.
2021. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Magyar tisztként?

1945. április 30-án épp arra koncentráltam volna a maradék erőmmel, hogy ne kapjak szovjet golyót meg hogy a családom nőtagjait vajon megerőszakolták-e már vagy még nem... A kisujjam körme jobban foglalkoztatott volna, minthogy Hitler él-e vagy sem.

2021. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

A német főtisztek nagy része nem volt fanatikus, még csak náci sem, hanem régi I.VH-s wehrmacht katona volt. Nagy részük ellenezte a háborút, mert pontosan tisztában voltak a helyzettel, miszerint azt nem nyerhetik meg.

Hogy miképp reagáltam volna német tisztként, az azon múlik, hol állomásozom, ha közel a nyugati szövetségesekhez, akkor mindent megtettem volna, hogy nekik megadjam magam. Keletről is valószínűleg mindent megtettem volna, hogy nyugatra törjek, már azelőtt, hogy Hitler meghal. Ezzel próbálkoztak a Budapesten bekerített katonák, de több Berlin védelmére rendelt hadsereg is az Elbáig tört nyugatra, hogy ott adják meg magukat.

2021. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Szovjet tisztként kibontottam volna egy üveg vodkát, németként pedig egy pezsgőt.
2021. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Örültem volna neki, mert esküm Hitlerhez kötött csak, halála után menthettem volna becsületesen az irhámat


SS eskü:

"Ich schwöre Dir, Adolf Hitler, als Führer und Kanzler des Deutschen Reiches Treue und Tapferkeit. Wir geloben Dir und den von Dir bestimmten Vorgesetzten Gehorsam bis in den Tod. So wahr mir Gott helfe.


Esküszöm Önre, Adolf Hitler, mint Führer és a Német Birodalom kancellárja hűséget és bátorságot. Engedelmességet ígérünk önnek és kinevezett feletteseinknek haláláig. Isten úgy segéljen"


Haderő esküje:

"Ich schwöre bei Gott diesen heiligen Eid,

daß ich dem Führer des Deutschen Reiches und Volkes

Adolf Hitler, dem Oberbefehlshaber der Wehrmacht,

unbedingten Gehorsam leisten und als tapferer Soldat bereit sein will,

jederzeit für diesen Eid mein Leben einzusetzen.


Esküszöm Istennek ezen szent esküvel, hogy a Német Birodalom és a nép vezetőjének Adolf Hitlernek, a Wehrmacht főparancsnokának feltétel nélkül engedelmeskedek, és kész vagyok arra hogy bátor katonaként bármikor életemet adjam ennek az eskünek a szolgálatában."

2021. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Igen?

2021. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Hitler nagy szívességet tett azzal a német fegyveres erőkben szolgálóknak, hogy az összeomlás végnapjaiban megölte magát, mert onnantól már nem kötelezte a fegyveres erők tagjait eskü kitartásra. Ha ezt nem teszi, akkor még biztos meghalt volna egy-két millió német.


#7

2021. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

4:


Azt a náci, nyilas, fasiszta gazemberét...beleborzongtam a válaszába. Még mindig vannak, nyilasok, fasiszták, nácik. Borzalmas. Minden tisztességes ember kereste a módját, hogy szembeszálljon a náci fenevaddal még ha már a 24. órán is túl voltunk ez a gazember meg...a hideg kiráz tőle.

2021. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!