Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonák hogy viselik lelkile...

A katonák hogy viselik lelkileg, hogy egy életen át készülnek arra, hogy embereket öljenek, vagy ők haljanak meg, ugyan akkor nagyon kevesen kerülnek éles helyzetbe?

Figyelt kérdés

Mielőtt azt mondanátok, hogy buta civil (bár igaz ez igaz):

*A lőfegyverek mi másra alkalmasak, mint vérontásra?

*Az ágyúk, rakéták mi másra alkalmasak, mint rombolásra és vérontásra?

Mik egy katona felszerelésének a kulcs elemei? Csak nem a fegyverek?



2021. júl. 2. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy hülyén hangzik amit mondok, de vannak olyanok, akik elég erősnek érzik magukat ahhoz, hogy öljenek, emellett elég hősnek, hogy meghalljanak valaki/valami/a haza miatt. Aztán előfordulhat, hogyha eljön a pillanat megrettennek, de akkor már késő van, ölsz vagy meghalsz. Ilyen egyszerű.
2021. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdés azokra vonatkozott, akik egy életen át készülnek, és nem jutnak éles helyzetbe, tehát "feleslegesen" készültek egy életen át.
2021. júl. 2. 08:43
 3/10 A kérdező kommentje:
Én buta civil vagyok (A sorkatonaságot is elblicceltem), de nem kérdés, hogy ha nem tudom elkerülni az ölsz, vagy halsz helyzetet, mindent elkövetek, hogy ne én haljak meg. (Inkább messziről kerülöm még a szópárbajokat is)
2021. júl. 2. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ők éppen amiatt jelentkeznek a hadseregbe, mivel elég keménynek érzik magukat ahhoz, hogy öljenek vagy meghaljanak. Nem hiszem, hogy erre vonatkozólag bármilyen képzést is kapjanak (bár előfordulhat), valószínűleg már az elején úgy gondolják, hogy ők erre képesek.
2021. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát mostanában inkább azért jelentkeznek, mert kapnak házra támogatásokat, meg biztos munkahely ahol lehet posztolni a fegyveres képeket. 😃 Akiket ismerek a fele el futna ha háború lenne a másik fele meg gyilkolászna, mert annyira vagány lett mióta felvették és hordhatja a katonai ruhát. Egy katona városban élek és a környékünkön rengeteg katona ismerősöm van/lett.
2021. júl. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, a katonák többsége nem erre készül, hanem hogy harcoljon és megvédje amit kell és közben életben is maradjon.

Csak elfogadják, hogy ez esetleg azzal kell hogy együtt járjon hogy megölnek valakit és talán ők lesznek akik megsérülnek, meghalnak közben.

Ez pont olyan, mint a tűzoltóknál. A tűzoltó sem arra készül hogy hullákat szedjen ki balesetes autók roncsai közül vagy hogy bent égjen egy házban, hanem hogy eloltsa a tüzet és embereket mentsen meg. Aztán mégis sokszor az történik meg velük amivel kezdtem.

2021. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem neked is voltak nagyon ostoba osztálytársaid, akik az egyenruhás szakmát választották. Ha átélted ezt az élményt és elgondolkodtál rajta, akkor máris megérted, miért a legtrógerebb emberek állnak katonának/rendőrnek.

Ebben a kategóriában nincs erkölcs, nincs tudás, nincs feljebjutási vágy.

De te is biztosan hallottad a mondást: mindenki egyenruhásnak születik, de a normálisabja továbbtanul.

Hát valahogy így megy ez.

2021. júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudják, hogy még így is 99.9% az esélye, hogy soha nem kell majd fegyvert fogniuk senkire és ugyanígy rájuk sem fog fegyvert senki az alatt a pár év alatt, amíg frontszolgálatra alkalmasak.


A magyar honvédek, ha nem mennek külföldi misszióra háborús zónába, jó eséllyel csak a katasztrófavédelwmnek segítenek be néha. Ezt ők is tudják.

2021. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Kétféleképpen. Egyrészről van egy erős pszichológiai alkalmasság a felvétel során. Nem, nem azt nézik, hogy "erős-e hozzá lelkileg" hanem mennyire szabály és normakövető az illető, képes lesz-e a kiképzés által jelentett nyomást elviselni, milyen a stressztűrő képessége, milyen a monotóniatűrő képessége stb. Ha ez megvan, akkor jön a második fázis, amit úgy hívnak kiképzés. Ennek során nevelik bele a katonába, hogy a feladatot teljesíteni KELL, s ha a feladat hogy meghúzd a ravaszt akkor meghúzod a ravaszt. Ott nincs moralizálás, csak feladat van, amit végre kell hajtani.
2021. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSword ***** válasza:
Szerintem baromi könnyen... Nem ezekre készülnek, hanem arra, hogy ez egy munka, tudjuk le, oszt jól van...
2021. júl. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!