Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan ered a fiatalokra...

Honnan ered a fiatalokra vonatkozó "páva" lekicsinylő kifejezés?

Figyelt kérdés
Ezt csak itt, a GYK-n olvasom a militarista, sorkatonaságpárti válaszolóktól.

#militarizmus #"páva" fiatal
2021. júl. 3. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Reméljük a kérdés nem provokáció, de amúgy a fotelforradalmároktól aki katonai kiképzést max a televizióban látott.
2021. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Plázacicák, plázabiccsek szokták így nevezni magukat.

Nagyon adnak a külsejükre > lásd: páváskodás. Büszkék, flegmák, lenéznek mindenkit aki nem páwa, pl. kisebb ruhatárral rendelkezik mint ők, stb.

2021. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%
Drag quenn ... [link] ... es ha megnezed, hat mit lehet ezen tagadni tenyleg pavak :)
2021. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
quenn = queen (jav.)
2021. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Semmi köze a pávákhoz, helyesen írva páwa. Ez 4 nagy pláza kezdőbetűje, ahonnan öltözködnek.
2021. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Általában a normális emberek mondják a cicomás, lányos fiúkra, akik rendszerint melegek, vagy olyan heterók, akikben semmi tartás, férfiasság nincsen.



[link]

[link]

2021. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, nem provokáció, de az én degenerációm (50+) nem használta ezt a szót ilyen értelemben.
2021. júl. 3. 17:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Már a fiatalok sem használják. Akkor volt ez használva, amikor én voltam általános iskolás 8 éve.
2021. júl. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Már vagy 6-7 éve kiment ez a kifejezés a divatból. Legalábbis én azóta a gyk-n kívül(sanszos, hogy ugyanaz a troll használja folyton egyébként, ez valami rögeszmés becsípődés lehet nála) sehol máshol nem találkoztam ezzel a szóval....


Egyébként pár éve az ecsetfrizurájú, szűk cuccokban járkáló, gumikarórás, tornacipős, általában feltűnően vékony testalkatú kölykök összefoglaló neve volt. Ők is gyakran így nevezték magukat, meg a külvilág is őket általában degradáló hangnemben.

Ma már ez lecsengett, más bolondériák vannak helyette.


Amúgy ez a kérdés nemigazán illik a hadvezetés, hadsereg kategóriába. Az egy dolog, hogy a fent említett trollunk itt aktív, de attól még totál nem való ide a kérdés.

2021. júl. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Én is csak itt olvastam. Azért tettem - jobb híján ide - mert csak ebben a rovatban találkoztam vele.
2021. júl. 4. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!