Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lenne beleszólása a parlamentn...

Lenne beleszólása a parlamentnek illetve az ország vezetőjének a hadsereg/hadosztályok elhelyezésével/mozgatásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A világháborúkban általában részt vettek az ország vezetői,gondolok itt a taktikai lépésekre. Például Adolf hitler, vagy akár joseph sztálin is aktívan részt vett a front irányításában. Mennyire lenne ez manapság jellemző?

2021. júl. 6. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos hiba lenne, a második világhàborúban is általában rosszul sültek el a dolgok amikor a politikusok elkezdték a bábulat az asztalon tologatni. Valószínűleg manapság kicsit jobb belátása van az országok vezetőinek is és nem avatkoznának be a katonák dolgába
2021. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Taktikai szinten nincs beleszólásuk és nincs is értelme. Az effektív taktikai műveletek egyszerűen túl gyorsan zajlanak ahhoz hogy parlamenti döntésmechanizmus eredményét meg lehessen várni. A parlament/Capitolium csak nagy vonalakban dönt max. a kontingens teljes nagyságáról, illetve hol legyen a beavatkozás.

Hitler, Sztálin nem parlament volt, hanem egyszemélyi diktátorok. S ahogy az #1-es is írja, többnyire csúnyán ráfaragtak amikor személyesen szóltak bele valamibe hozzá nem értőként. Ebből a szempontból Sztálinnak volt több esze, s jött meg háború közben a vezetési rutinja, tanult a kudarcaiból. Egy idő múlva már sokkal inkább hallgatott a tábornokaira, a képzett vezetőkre, kevésbé szólt bele az effektív műveleti dolgokba, csak nagyobb vonalakban határozott meg célkitűzéseket. Inkább csak ellenőrizte azok végrehajtását és presszionálta a vezetőket a célok teljesítésére.

2021. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A beleszólás joga országonként változik. Háború esetén a parlament jogosítványai korlátozódnak. Egy hadi helyzetben nincs lehetőség és idő arra, hogy képviselők vitatkozzanak mi a helyes és mi nem. A háború célját a politikai vezetés fogja meghatározni, ahogy azt is, hogy hadat üzenjenek, vagy éppen békét kezdeményezzenek. Általában az adott ország kormányára (kormányfőjére, államfőjére) korlátozódnak apolitikai döntések.

A konkrét harci cselekményekben a hadvezetés dönt., azonban a nagyobb hadmozdulatokat jóváhagyják a politikai vezetők.


Hitler és Sztálin diktátork voltak és minden hatalom aző kezükben összpontosult.


De pl. Angliában Churchill, vagy amerikában Roosevelt tudomással bírt a nyugati front megnyitásáról és jóváhagyta azt. De pl arra, hogy hadat üzenjenek Japánnak szükség volt az USA parlamentjére.

2021. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Most a vírussal harcolunk mely egészségügyi háborút jelent mégis az orvosokkal és kutatokkal nem foglalkozik a Fidesz. OV és bandája irányít és semmibe veszi pl az orvosi kamara ajánlatát.

Fegyveres háború esetén én simán elképzelhetőnek tartom, hogy akkor meg a vezérkart meghallgatja de úgy döntenek ahogyan ők gondolják.

Majd ha pl: a tüzérség szétlövi a saját műszaki egységét megmagyarázzák, hogy az nem úgy volt meg Soros meg Gyurcsány a hibás.

2021. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!