Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar honvédségnél is úgy...

A magyar honvédségnél is úgy van, ha például külföldi misszióból hazajövök, akkor kapom a pénzt havonta?

Figyelt kérdés
Vagy megköszönik a szolgálatot, aztán vagy maradok, vagy mehetek, amerre akarok?

2021. júl. 13. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem a kérdést.

De ha valaki a honvédség állományában van, akkor van egy alapfizetése, ez rendfokozattól illetve az eltöltött évek számától függ és mindaddig kapja amíg a honvédségnél szolgál. Ha leszerel, akkor nem kapja, mert miért is kapná? Külföldi missziók esetén, jár az alapfizetés, illetve missziótól függően azon felül pluszban még egy valamennyi. De ez is csak addig amig az ember katona.

2021. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kint az Egyesült Államokban havonta jön neked a csekk, miután leszereltél. Például kint vagy 1 évet valahol, aztán visszatérsz, ennyi. Mellette elmehetsz nyilván dolgozni is. Így gondoltam.
2021. júl. 13. 17:17
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát az gondolom olyanoknál van akik harcolnak. Magyar katonák inkább csak békefenntartó missziókban vannak, nem igazán harcolnak.
2021. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A két szó, amit keresel a "fizetés" és a "nyugdíj".
2021. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4


Nem ezeket kerestem. Akik harcoltak, azok életük végéig kapnak juttatást, mindegy hogy 24 évesen, vagy 44 évesen szerel le. Nem nyugdíj ez.

2021. júl. 13. 17:24
 6/16 A kérdező kommentje:
Másabb világ az ott, mint ez itt. Másabb pénzeket mozgatnak, és másabb a haderő. A más megannyi juttatásról nem is beszélve. Például főiskolai felvétel.
2021. júl. 13. 17:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott több a pénz, jobbak a fegyverek, de sokkal lazább is a fegyelem és a katonák képzettsége sem olyan jó mint a magyaroké. (nyilván különleges alakulatok már ott is jók, de az átlag katona korántsem, mivel hogy több van belőlük nem akkora kár ha egyik másik elhullik)

Ha megkérdezel nemzetközi misszióban résztvett akármilyen NATO ország katonát, mind azt fogja mondani hogy a magyarok kiválóan képzett profi katonák.

2021. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
de az amerikaiakról már nem lesz ennyi jó szava.
2021. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nemrég voltam egy heves megyei toborzó irodában érdeklődni csak. Alapból azzal kezdte az ott lévő kőagy őrnagy, hogy kevesen jelentkeznek nagyon, mégkevesebben felelnek meg. Olykor hetek telnek el úgy, hogy senki nem alkalmas. Aztán amikor elkezdte sorolni a dolgokat, és eljutott odáig, hogy a magyar honvédség napi egyszeri étkezést biztosít, akkor felálltam, megköszöntem az addig elmondott információkat, majd kisétáltam. Pár méterrel odébb meg hangosan elröhögtem magam. Én nem akarok egy olyan haderőhöz csatlakozni, ahol még mindig azzal kampányolnak, hogy van napi egyszeri étkezési lehetőség is. Még az a szerencse, hogy egyáltalán ételt adnak.
2021. júl. 13. 17:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9

Hát ezzel a hozzáállással jobb is ha nem jelentkezel katonának, de nem csak itt, máshol sem.

Egyébként nehezen hiszem el amit mondasz, bár Heves megyében nem voltam, viszont más helyeken már szolgáltam és eddig mindegyik helyőrségben volt meleg reggeli, meleg ebéd, hideg vacsora volt. Mindegyikből annyi hogy megenni nem bírtam. Plusz csoki, gyümölcs, kávé, tea, italok, keksz...

2021. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!