Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudni szeretném, hogy sokan...

Tudni szeretném, hogy sokan honnan tudják ha meglátnak egy első vagy második vh-s háborús katona képet, fekete-fehérben,hogy az illető milyen fegyvernemhez tartozott? Ha nincs rajta kitüntetés, sem semmi más,ezt hogyan lehet megállapítani?

Figyelt kérdés
2021. júl. 22. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Az egyenruhából illetve a hajtókán/zubbonygalléron lévő fegyvernem kitűzőből.
2021. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze,azt én is meg tudom állapítani,hogy repülős volt-e az illető vagy matróz,és egyebek. Olyanra gondolok,ha mondjuk van egy hegyivadász,és nem látszik a havasi gyopár a sapkáján, hanem csak a sima parolin.A hajtókán a csíkok színéből lehetne megállapítani..de egy nem színesített fotón,hogyan?
2021. júl. 22. 23:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jellegtelen az egyenruha, vagy felszerelés, illetve nincs a fegyvernemre utaló jelzés, akkor senki nem állapítja meg, hogy milyen fegyvernemről van szó, legeflejebb csak okoskodik.
2021. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi! Hálásan köszönöm.
2021. júl. 23. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum úgy hogy a fotósnak azok a képek bizonyítottan x alakulatnál készítette a fotókat x-y időben és helyszínen akkor lehet valószínűsíteni hogy kik vannak a képen de egyébként ahogy felettem írták csak találgatás
2021. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gugu Gabor ***** válasza:
34%
AZért hozzá tenném hogy vannak olyan elvetemültek akik töviről hegyire ismerik az adott korszak ruházatát, felszerelését stb. Ki tudnak olyan aproságokat szúrni amiket az átlag -még ha érdekli is az adott korszak-nem.
2021. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én mint "állítólagos nem hozzáértő" is meg tudom mondani a felszerelésből, hogy az adott katonát hova kell/ lehet sorolni. A kérdés arra irányult, amit már fentebb tökéletesen leírtak,hogyha nem vehető ki kitüntetések, fegyvernemi szín, vagy felszerelés hiányában az adott katona hovatartozása, az mind csak találgatás.
2021. júl. 24. 21:47
 8/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Amire célozni akartam az az hogy vannak olyan elvetemültek akik meg tudhják mondani hogy az adott zubbony/nadrég/stb típus mikor került ki a csapatokhoz, de a huszárok nadrágján a varrás mittudopm én milyen volt... egyszer személyesen találkoztam ilyen emberrel.
2021. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mopat ***** válasza:

Aki nagyon beleásta magát a témába, az tényleg meg tudja ezt mondani.

Egyrészt, írtak erről szakkönyveket, még olyan könyv is van pl., hogy a francia hadsereg valamennyi ezredének egyenruhái, 1789 óta. Egy régi festményről megmondják, hogy melyik huszárezred katonái vannak rajta, csak a színek alapján. Már a XVIII. század óta vannak minta/modellszám alapján készült fegyverek(puskák, kardok, szuronyok) az ilyen "elvetemült" számára már ez is árulkodó. A felszerelési tárgyak is hasonlóak. Ehhez a könyvek mellett jön manapság az internet, ahol a fórumokon osztják meg egymással a z információkat. Például, orosz archívumok fotóit, stb. Viszont ilyen "fanatikusak" az élet minden területén vannak. Van, aki az 1200-as Lada egyes évjáratait is meg tudja egymástól különböztetni, mert más a lámpabúra, máshol van az index, kerek vagy szögletes a kilóméteróra, öt centivel arrébb vannak a díszcsíkok a kasztnin, stb.

Sőt, a kitalált/filmes világoknak is megvannak a maguk fanatikusai. Van például olyan őrült, aki a Star Wars film nézése közben megmondja, hogy éppen Egyes vagy Kettes típusú a Birodalmi csillagrombolót látunk a képen. Nem viccelek, tényleg kétféle van! Plusz a hármas, meg a Tector, meg a... Na, ilyen egy fanatikus.

2021. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!