Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok a kiképzők (tisztek,...

Azok a kiképzők (tisztek, őrmesterek) akik állandóan megalázzák a beosztottjaikat, nem félnek, hogy egy esetleges éles helyzetben "baráti tűz" áldozatai lesznek?

Figyelt kérdés
Itt, a GYK-n is olvastam egy vitát, amin sokan érveltek amellett (igaz, nem akadémia nyelvhasználattal), hogy a beosztott katonákkal üvölteni KELL és porig KELL őket alázni, ha van rá ok, ha nincs.

2021. aug. 11. 20:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes elmélet az üvöltéssel. Furkó Kálmánt sosem hallottuk üvöltözni, sem a sportban sem a honvédségnél. Mégis mindenki fosott tőle, egyben tisztelte is.
2021. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Nem félnek, nincs nekik annyi agyuk, hogy 2 percnél nagyobb távlatban gondolkodjanak. Egyébként meg az ilyen egybites tisztesek azok, akik éles helyzetben elsőként szaladnak.
2021. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Éljen a hadsereg. Az európai haspoló viselő lányok erkölcstelenek.

[link]

2021. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell üvöltözni, hanem tekintélyt és parancskövetési magatartást, attitűdöt kell "belenevelni" a katonákba. Aki értelmes és rááll az agya azt nem fogják megalázni, s csak annyira lesz emelkedett a hangerő amennyire arra szükség van. Aki meg mindennek ellenszegül, makacskodik, a nagy-nagy indivindumot játssza azt megtörik - ha kell akkor üvöltéssel.
2021. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4 Én épp azt szűrtem le a válaszok EGY részéből, hogy mindenkivel üvölteni KELL , és mindenkit meg KELL alázni.

Nem voltam/vagyok/leszek katona, nincs személyes tapasztalatom, csak arra hagyatkozom, amit olvasok vagy hallottam a "Néphadsregről".

2021. aug. 11. 20:55
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#5 vannak időnként túlkapások, amik megmaradnak az emberben. Sajnos az MN idején sok olyan kiképző volt aki keverte a szezont a fazonnal és nem lett volna szabad kiképzőként alkalmazni.

Ettől függetlenül a seregben biz' nem kérni szokták az embert, kedélyes bájcsevegéssel te nem neveled bele az emberbe hogy ha parancs van és lőnek rád akkor is mész előre.

2021. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6 Ez természetes, de a "nem kérés" és az üvöltés között van átmenet.

Az a néhány bejegyzés, amire utalok, kifejezetten célszerűnek tartja a megalázást, nem eszköznek, hanem célnak.

Néhány hete folyta vita, ebben a rovatban.

2021. aug. 11. 21:03
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A háború ahova azért mész hogy elvedd egy másik ember életét és utána ép bőrrel gyere haza egy átlagembernek kiképzés nélkül megoldhatatlan feladat.

Aki nem egy született pszichopata azt át kell "programozni" hozzá. Ennek rész a durva kiképzés a megalázás a megtörés majd újraprogramozás. Aki nem bírja kihullik. Ha nem hullana ki akkor zsákban jönne haza. Aki bírja annak van esélye a túlélésre.

Ennek a témának komoly pszichológiai háttere van.

Van olyan kiképző aki tudja mit mit miért csinál, van aki csak a parancsot hajtja végre, hogy ki kell szanálni az alkalmatlanokat.

Ez pedig a többiek érdeke is mert ha egy rajból valaki pánikba esik éles helyzetben akkor a többiek is ottmaradhatnak.

2021. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért, de kit érdekel, hogy mi volt 30-40 évvel ezelőtt?
2021. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az üvöltés a mentális megedzés miatt kell.
2021. aug. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!