Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják azt hogy 2026-ra...

Miért mondják azt hogy 2026-ra meg fog erősödni a Magyar hadsereg?

Figyelt kérdés
Halottam már párszor mivel érdekel a téma gondoltam megkérdezem.
2021. szept. 24. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Van egy haderőfejlesztési program, el kell költenünk a GDP 2%-át a Honvédségre, ha nem akarjuk, hogy Amerika nagyon csúnyán nézzen ránk.
2021. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert fejlesztik. Csomó tankot, helikoptert, stb vettünk az elmúlt években és ez folytatódni fog.
2021. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Zrínyi 2026 program keretében óriási haderőfejlesztés megy végbe. A fegyverek és járművek korszerűsítése és beszerzése mellett újjászervezik a tüzérséget is. Erősebb lesz a hadseregünk, az már más kérdés, hogy a környékbeli országok mennyit fejlesztenek a saját haderejükön. A GDP 2%-át elvileg kötelező is elköltenünk a haderőre mint NATO tagország, de sokáig ezt nem tudtuk teljesíteni.
2021. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat.
2021. szept. 24. 18:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fent is írják folyamatban van egy haderőfejlesztési program aminek az első céldátuma 2026. Rengeteg eszközt fogunk lecserélni újakra. Mondjuk nagyon ideje is volt a 40-50 éves technikák cseréjének, s elég sok képesség csak papíron volt meg a magyar haderőben.
2021. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ez jó is a katonákat sokan elfelejtik csak az egéssegügy mintha mi nem számítanánk ez a fejlesztés csak jót tett pl az új lynx-ek vagy a leo 2-k vagy az airbus helikopterek azért jobbak mimt a régi sz@r MI-8-ak amik max gyakorlatozásra jók de pl ha ilyet küldtünk volna ki afganisztánba már ezek se lennének mert kilövik.
2021. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért mondják , hogy 2026 - ra meg fog erősödni a hadsereg , mert 2026 még messze van.2026 - ban azt fogják mondani , hogy 2030 - ra leszünk erősek!


Én 45 éves vagyok , 30 éve azt hallom a médiában , meg a kormányoktól ( pártállástól függetlenül ) hogy tíz év múlva nagyon jók leszünk....

Ez nem csak a hadseregre igaz , arról nem mondanak semmit , hogy most mi van , állandóan arról tépik a szájukat , hogy tíz év múlva hú de jó lesz....


Egyébként a Honvédségben 1980 óta átszervezés van ...

2021. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!