Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína már szuperhatalomnak...

Kína már szuperhatalomnak tekinthető? Vagy mikor jön el az idő, hogy szuperhatalom legyen?

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Már annak számít. Főleg a gazdasága miatt. Most bontogatja a szárnyait és próbál intenzíven beleszólni külföldön is a "dolgokba", terjeszkedni, az országhatáron túl is pozíciókat szerezni. Az USA, az oroszok után a 3. (vagy éppen a második holtversenyben/megelőzve az oroszokat).
2021. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Oroszország nem szuperhatalom a Szu felbomlása óta
2021. okt. 2. 23:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés, minap ismerősőmmel volt szó erről.

A vélemény hosszú lesz, de inkább az indoklás lesz az igazából, ez egy szubjektív vélemény.

Nos szerintem nem,

Katonailag szerintem Kína nagyjából egyenlő a másik 2 nagyhatalomal az usával és Oroszországal

Gazdaságilag pedig a GDP ppp alapján a jelenlegi legerősebb nemzet, ipari kapacitás tekintetében több mint 2-szerese az usának. Bár etéren oroszországot nem nevezném egyenértékűnek az usával és kínával, ez már nem a Szovjetunió, ha az EU-t egységesnek vesszük akkor gazdaságilag ő nagyábol egyenértékű Kínában és az usával. Mindezek ellenére jelenleg véleményem szerint csak az USA szuperhatalom

Ennek oka a diplomáciában lévő szerepe, az usának nagyon sok szövetségese van (NATO,japán,dél-korea,Tajvan) a világ több mint fele a szövetségese, ellenben Kína szövetségeseit tekintve csak bontogatja a szárnyait, Oroszország rendelkezik még sok szövetségesek, főként ami a szovjet időkböl maradt (India és még sok kisebb ázsiai és afrikai nemzet). Kínának pakisztán az egyetlen nagyobb szövetségese, Oroszország csak amolyan érdek szövetséges a hatalmi egyensúly megtartására a nyugattal szemben. Ezért szerintem Kína még nem nevezhető szuperhatalomnak, csak nagyon közel áll hozzá, még be kell fűzniük éhez pár nemzetet, de persze a véleményem szubjektív.

2021. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Gazdaságilag már rég az. Katonailag messze van tőle de szerintem idő kérdése.
2021. okt. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Minden kinából jön


Láttál te már bármit is ami orosz?


"Katonailag messze van tőle"


Nem

2021. okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Gazdaságilag mindenképpen. Katonailag még csak 3.ak, az Oroszok is előttük vannak e téren. Fele annyit nem költenek a seregre mint az USA, pedig a GDP-jük nem feleakkora hanem nagyobb. Így azért nehéz lesz.
2021. okt. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Persze biztos nincs pénz a seregre.

De azért európát úgy pusztítanák el mintha soha nem is létezett volna.

Meg az ide írogatók biztos nagyon tudják hogy mit rejtegetnek.


Oroszok? Én eddig max orosz vírust láttam, semmi mást.

2021. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Aki azt mondja Oroszországra, hogy nem szuperhatalom, az jól teszi, ha elmélyül az orosz hadászati rakétaerdő lehetőségeinek megismerésében.

2021. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gazdaságilag nagyon gyenge és a népessége sem sok
2021. okt. 6. 20:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondanám hogy "nagyon gyenge", jó lenne ha Magyarországnak lenne ilyen gazdasága, de persze kínához és az usához képest nem nagy szám.

De ha elzárnák az olajat és a földgázt Európátol akkor itt komoly szopás lenne. Így is 5-6. Legerősebb gazdaság, az sem szar hely.

2021. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!