Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A vezérkar miért van tele...

A vezérkar miért van tele rosszul látó katonákkal?

Figyelt kérdés

Tessék csak belenézni ebbe a videóba:

https://www.youtube.com/watch?v=gOWHa_Y7BHc


Én úgy tudom, hogy egyetlen országban sem lehet olyan ember katona, akinek baj van a szemével, legfeljebb, ha megműtteti és utána tökéletesen lát vele. Ehhez képest a videóban nem egy, nem kettő szemüveges katonát is látok, ráadásul ők a langrétra legtetején vannak.


Ez nem korrupciógyanús így? Sokan világéletükben katonaságról álmodnak, aztán egy rövidlátás után már repülnek is ki, mert alkalmatlannak minősítik. Közben meg magas rangú vezetők ott ülnek szemüveggel az orrukon, még titkolni sem próbálják. Azt sem értem, hogy az időnkénti alkalmassági vizsgálaton hogyan engedték át őket, tehát felmerül az orvosi korrupció gyanúja is, nem?



2021. okt. 14. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Segítek: az emberek látása romlik a kor előrehaladtával.
2021. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van benne és ezért van bizonyos időközönként alkalmassági vizsgálat. Tehát nem teljesen értem, hogy mit szerettél volna mondani ezzel. 🤔
2021. okt. 14. 18:46
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem érted, hát nem, sebaj.
2021. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Beosztástól is függenek az egészségügyi követelmények. Egy katonaorvostól sem várják el hogy 100 méteren észrevegye a legyet. Az életkor előrehaladtával romlik a közelre látás, de ettől az adott tisztet ha az egyéb kompetenciái még megvannak miért is kellene leszerelni?

A vezérkari tisztek fiatal korukban ugyanolyan jól láttak mint bárki más, ellátták a feladatukat, alkalmasak voltak lövésznek. Most viszont más a feladatuk, más képességekre (pl. szervezőkészség, vezénylés stb.) van szükség. Rommelt, Guderiant sem szerelték volna csak azért le mert közelre olvasószemüveget használt.

2021. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de a hadseregben azért kapnak magas fizetést, mert könnyen kieshetnek orvosin, a kockázatuk vállalását így honorálják. Plusz ott van az előrehozott nyugdíj is. Egy magasr rangú tisztséget meg hogyan lássa el rossz látással? Ott baromira nem mindegy, hogy valamit 6-osnak olvas az ember vagy 5-ösnek...
2021. okt. 14. 19:07
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
#5 a vezérkari tisztek nem 40-50 éves korukban kerültek be a seregbe, hanem fiatal korukban. S a 15-20-x szolgálati évük alatt felhalmoztak annyi tapasztalatot amire szükség van. Ez olyan mint a civil cégeknél az elnök, v. vezérigazgató. Lehet már nem tudna odaállni a gépsor mellé egy műszakra, de nem is ez a dolga. S tényleg nem mindegy mit olvas, de ők már harctéren nem fognak vezényelni aktív művelet során ahol golyók repkednek. Minden más esetben meg előveszi az olvasó szemüvegét és felteszi. Megjegyzem, az aktív (terepi) feladatot ellátók között is vannak szemüvegesek. Nyilvánvalóan nem a különleges alakulatok, de pl. egy karbantartó, vagy egy említett katonaorvos simán el tudja látni a feladatát akkor is ha olvasószemüveget kell az apró betűkhöz hordania.
2021. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Arról nem is beszélve, hogy rengeteg tiszt van, aki sosem volt legénységi állományos, hanem az egyetemről került be a tisztek közé. Ilyen esetekben teljesen más követelményeknek kell megfelelni, mint azoknak, akik érettségi után jelentkeznek és rendfokozat nélkül kezdik meg a katonai pályafutásukat.


Példának okáért nekem az unokatestvérem villamosmérnöki diplomával került be a honvédséghez, a három hónapos alapkiképzést leszámítva sosem fogott fegyvert a kezében, és nem valószínű, hogy valaha is fog, mert nem az a dolga. Olyan szintű hiány van "civilben képzett" tisztekből a honvédségnél, hogy az alkalmasságin tulajdonképpen mindenkit átrugdosnak.

2021. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Jeffrey Spender ***** válasza:
86%

Az Őrnagytól / Zászlóstól kezdődőknek nem az a feladatuk, hogy lövedékálló mellényt - sisakot magukra öltve a puskájukkal ők is rohamozzanak, hanem biztonságos távolságra, 30 km-re a komfortosan berendezett bunkerban terepasztalon tologassák az egységeket, oda szabad olvasószemüveggel menni ?


Sőt van olyan, aki Hadnagyként / Őrmesterként már irodán kezd, puskát csak Alapkiken és az éves kötelező minősítőn lát, egyébként sose, kivéve ha nincs egyéb alternatívája.


A Seregben nem csak harcoló beosztások léteznek, hanem "aktatologatók is", kellenek Jogászok, egyéb közigesek, mérnökök, földrajzosok, orvosok és sok más ilyen. Egy seregben régen 1 harcolóra 4 - 5 nem harcoló beosztású jutott, most 8 - 9 is, ezt Tooth-to-Tail arányosságnak hívják, nem véletlenül.


A kígyónak van a kis feje, amiben ott vannak a méregfogak, már amelyiknek, azzal harap és végez a zsákmányával, és a hosszú teste, amivel nem tud harcolni, de valahogy oda kell kúsznia.


Lövészárok katonák is a kiszolgálók nélkül nem lennének működőképesek.



És országonként változó, az Amerikaiaknál ott szemüvegesen is lehet az ember sima lövész / bokorugró / "grunt", vagy az Abrams harckocsi lövegirányzója, és csak Itthon hajlamosak szigorúbban venni, de előttem sokak meg én is próbáltam megválaszolni.

2021. okt. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul, hogy ha valaki jólátóként bekerül a hadseregbe, leszolgál tegyük fel 20 évet, de nem jut el vezetői pozícióba, akkor kihajítják alkalmasságin rosszul látásért és csináljon amit akarjon, mert szaktudása nincsen, csak utcát tud elmenni söpörni, de ha eljut vezetői pozícióba, akkor átengedik alkalmasságin, mert már úgyis csak irodában fog munkát végezni? Nem érzi senki, hogy ez nincs rendjén így, csak én? :\
2021. okt. 15. 01:18
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 vezetői (tiszti) pozícióba nem csak úgy eljutsz hanem előtte elvégzel 1-2 iskolát... ha olvasószemüvegre van szükséged még maradhatsz tiszthelyettesként is a seregben, akár lövészként is. Misszióba ugyan már nem fogsz menni, de találni fognak neked irodai munkát, vagy olyan feladatkört ahol nem probléma a látásod.
2021. okt. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!