Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A koncentrációs táborokban...

A koncentrációs táborokban szolgálatot teljesítő SS-nek ugyanazok a fegyverei voltak mint a fegyveres SS-nek?

Figyelt kérdés

Egy ott szolgáló SS tiszt például ugyanolyan pisztolyt használt mint egy harcoló katona?

Úgy tudom nem csak az ismert Luger és P38 pisztolyok voltak hadrendben hanem Walther PP-PPk és egyebek.

Egy közkatona is kapott géppisztolyt, még ha azt nem is sütötte el soha?



2021. nov. 14. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Persze,mg-42 gépágyúval meg panzerfaust aknavetővel maszkáltak a katonák a lágerek közt...
2021. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 L.. István ***** válasza:
94%
Olvastam erről egy cikket, nem. Nem is volt rá szükségük, nem harcoltak. A konkrét típusokra nem emlékszem, de arra igen, hogy még zsákmányolt fegyvereket is használtak.
2021. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Luger P8, MP40, Kar98
2021. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Jeffrey Spender ***** válasza:
98%
Nekik még az első világháborúból maradt tolózáras is megfelelt, az StG 44-es a frontszolgálatosnak kellett.
2021. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

A börtönszabályzatok voltak az irányadók, vagyis nem volt náluk lőfegyver, a többségnél, csak ütlegelő eszköz, illetve az őrtornyokban és a külső őrségekben volt fegyverük, ezek között volt a célnak megfelelő géppisztoly, géppuska, főleg ahol az őrszemélyzet halálfejes SS-ből állt, akiket később lecseréltek allgemeine, vagyis általános SS-re, akiknek fegyverzete meglehetősen vegyes volt, de az őrtornyokban megmaradtak a sorozatlövő gépfegyverek.

Ez attól függött, hogy melyik típus volt náluk, hogy mikor alapították a lágert, a régebbiekben régebbi volt a fegyverek típusa, a későbbiekben az akkor gyártáson lévőbb újakkal szerelték fel őket, így az MG 30 tól az Mg 34 is volt egyes lágeri őrtornyokban, nemigen cserélték le a régebbi típusokat újakra, mert azok is tökéletesen megfeleltek.

2021. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Sok esetbe a zsákmányolt "maradék" fegyverek voltak a külső őrszolgálatosoknál.

Egy elavult fegyver is bőven elég volt legrosszabb esetbe ásókkal és kapákkal nekik rontó fogvatartottakkal szemben.


A személyzetük is sok esetben "büntetésből" volt ott.

Senki nem akart koncentrációs tábort őrizni.


Elbeszélések alapján Himmler jelen volt egy gödörbe lövésnél és sírva fel-alá rohangált hisztérikus sírásba, gondolhatod ha ilyen fajgyűlölő férgek ott zokogtak mint a csecsemő milyen népszerűtlen lehetett a katonák körében.

2021. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy fent is írják szedett-vedett fegyvereik voltak, ami az első vonalbeli csapatoknál már nem kellett. Nem is volt rá szükségük. Szögesdrótok, elektromos kerítések közé zárt fegyvertelen, éheztetett, legyengült szerencsétleneket kellett sakkban tartaniuk.
2021. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Főleg maradék fegyverek, zsákmányanyag - főleg francia - abból nagyon sok volt. A zsákmányfegyver nem feltétlenül rossz, csak problémás, mert nem biztos a lőszer és alkatrész utánpótlás, ezért harcoló alakulatoknál nem szivesen használták. (Mondjuk a francia Chaucaht golyószóró hirhedten rossz minőségű volt, de a Lebel és a Bethier puskák egész jó fegyverek voltak a maguk kategóriájában.)

A frontra és a megszálló alakukatokhoz is igyekeztek előírásos egységes német fegyvereket küldeni, mert az utánpótlás igy könnyebb volt.

A táborok a hátorszagban voltak, vasutvonalak mentén, biztos pontokon, oda jó volt a zsakmányolt cucc is, kevesbé volt baj a sokféle lőszer és alkatrész.


A tiszteknek általában megvolt a Lugerp08 vagy valamelyik Walter oldalfegyver rendesen ez státusz dolog is volt.

A legénységi állomány más volt.

Az egyszerű őröknek valami forgó-tolózáras ismétlőpuska szuronnyal. Az I. világháborús Lebel (főleg ebből volt sok a táborokban) vagy Berthier, de még a fura táras Krag–Jørgensen is előfordult, ezt Dániában és Norvegiában zsakmányokták, és a háború alatt tovább gyartottak is. Osztrák Mannlicher puskák is sűrűn előfordultak.

A tornyokban francia Chauchat golyószórók voltak géppuskaként, vagy dán Madsenek.


A necces helyeken, kapuknál, vagy ahol a tömeg mozgott oda muszáj volt állítani mindig egy-két géppisztolyost MP40-el vagy MP38-al, de én láttam fotón olyat is, hogy németek egyenes tárú Bergmann géppisztolyokkal terelnek zsidó foglyokat. Persze azért mindenütt előfordulhattak a sztenderd német fegyverek is.


A háború vége felé aztán meg tovább romlott a helyzet. Amikor a Volksturmot elkezdték felfegyverezni, akkor már nekik is csak a rossz, szükségfegyverek jutottak, aminél a zsákmányfegyver is sokkal jobb volt. (MAS38-at tömegével osztottak a Volksturmnak) Kézigránátot az őrők nem kaptak, de valószínűleg minden táborban volt raktáron pár láda, mert én olvastam olyan visszaemlékezéseket, ahol beszámolnak a használatukról.

2021. nov. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

"Senki nem akart koncentrációs tábort őrizni."


Én szeretnék, csak sajnos ma már nincsenek ilyenek.

2021. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem akart koncentrációs tábort őrizni. szerintem ez nem eldöntendő kérdés volt aki t oda osztottak :O
2021. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!