Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szocializmusban pontosan...

A szocializmusban pontosan milyen célt szolgáltak a traktoros iskolák? Csak gépkezelő képzést vagy politikai vagy katonai agymosás is volt?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden intézményben volt politikai agymosás, teljesen mindegy,hogy traktoros vagy számviteli szakirányú volt.


A mezőgazdasági iskolák a növénytermesztésre, földművelésre készítették fel a tanulókat,ahogy teszik most is.

2021. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nèzem a Legényanyát! Nem tudom mi az igaz és a ferdítés. De inkább katonai kiképzőnek mutatja.
2021. nov. 14. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden iskolára igaz volt, hogy volt benne egy kis ideológiai "nevelés" is, de egyébként minden tárgyat, szakismeretet normálisan megtanítottak - állítom jobban, mint manapság.


A Legényanya egy karikatúra. Szándékosan torzít.

2021. nov. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. A youtube-on megkerestem a filmet és megnéztem azt a pár perces jelenetet, ami a "traktoros iskoláról" szól. Nos, ez valójában a sorkatonai szolgálat. Az is passzol, hogy 2 év volt (akkor), míg egy szakmunkásképző 3 év. És kezdve a ruhaosztástól, a WC-pucoláson át minden pontosan, hajszálpontosan a sorkatonai szolgálatot mutatja ott.

Az viszont tényleg létezett, hogy a falu pénzén ösztöndíjat adtak egyes fiataloknak, hogy tanuljanak, no nem "traktoros iskolában", hanem mezőgazdasági szakközépiskolában, ami természetesen 4 év volt, vagy felsőfokú agrár-képzésben.

2021. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legényanya egy szatíra.

Az MHSZ-en belül voltak különböző képzések, nem a tényleges katonaidőben, hanem előtte, esetleg a leszerelés után is volt lehetőség gyakorolni.

A Honvédelmi Szövetségnél olcsón, és gyorsan meg lehetett szerezni a B, C kategóriás jogosítványt, volt ejtőernyős, vitorlázó repülőgép vezető, könnyűbúvár tanfolyamuk, akik sikeresen teljesítették a követelményeket, azok számíthattak arra, hogy a sorkatonai szolgálaton is hasonló alakulathoz kerülnek.

A mezőgazdasági gépszerelő képzés polgári körülmények között zajlott, katonaidőben a speciális járművek (páncélosok, harckocsik) vezetését, kezelését oktatták, és leszereléskor nem adtak ajándékba motor nélküli traktort.

2021. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Én is jártam az MHSZ-be rádióamatörködni teljesen ingyér, tettem le belőle vizsgát is. Amikor később kaptam egy felszólítást a katonaságtól, hogy a behívásom előtt járnom kell Morse-távíró kiképzésre, megmutattam a vizsgaigazolványomat, mire elhajtottak, hogy akkor mit keresek itt? :)
2022. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!