Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Olvastam hogy újabban több...

Olvastam hogy újabban több gyártó, oroszok, törökök, indiaiak fejlesztenek kismeretű dizel-elektromos tengeralattjárókat. Mire jól ezek a kis hajók?

Figyelt kérdés
A kicsit ugy értem hogy a manapság használt dízel-elektromos tengeralattjaróknal is kisebbek. Jók ezek egyáltalan valamire?

2021. nov. 17. 14:56
 1/4 A kérdező kommentje:
A britek is fejlesztenek ilyen kisméretű egységeket. Az oroszok, a törökök és a britek is azt mondják külföldi piacra szánják.
2021. nov. 17. 15:07
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a méret a lényeg!
2021. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ezekbe nem férnek el tartalék torpedók, sem pedig korszerű ekektronika - modern felderítő - alcázó rendszerek. Mire jó akkor egy ilyen hajó?
2021. nov. 17. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hajóútvonalak blokkolására jók, illetve felszíni egységek elleni harcra. Nem kell tartalék torpedó - nem fogják tucatszámra kilövöldözni őket. Az elektronika bőven elfér (nem olyan nagy méretű az). Álcázó rendszer - mire is gondolsz??? Egy dízel-meghajtású tengeralattjáró "alapból" zajosabb, rövidebb időt tud a felszín alatt tölteni, de nem is azért építik hogy hónapokig a víz alatt settenkedjen észrevétlen.

Kb. a rakétás naszád "kategória", de adott célra (elrettentés, blokkolni egy útvonalat) bőven jó. Főleg, hogy a felderítésükhöz, leküzdésükhöz megfelelő modern technika szükséges még így is. Abból meg nem minden országnak van. Amelyiknek van annak sem korlátlan számban. Így az adott területen ahol tengeralattjárók várhatóak nem lehet teljesen szabadon operálni, mert védeni kell minden felszíni egységet, elhárításra alkalmas eszközökkel.

2021. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!