Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy Ukrajna elleni Orosz...

Egy Ukrajna elleni Orosz támadásnak,egy tajvan elleni Kinai inváziónak vagy az Irani atomletesitmenyek elleni Usa és Izraeli legi és rakéta háború kirobbanásának a legnagyobb a valószínűsége?

Figyelt kérdés

szerintem mind 3 terseg egy puskaporos hordo föleg mivel ukrajna iran és tajvan se könnyű ellenfél nyilván egyiknek sincs realis eselye de nagy erőket kell mozgósítani a legyőzésükhöz.


el vagyunk mar szokva az államok közöti nyilt konfliktusoktól a modern háborúzástól mindenképp érdekes évnek nézünk elébe 2022 ben



2021. dec. 10. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig azt mondtam, addig örüljetek míg ez a covidos baromság megy.Mert ennek úgy lesz vége,hogy ennél sokkal xarabb lesz. De ne legyen igazam.
2021. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

JELEN pillanatban mindkettőnek kicsi az esélye, mivel más eszközökkel igyekeznek megoldani.

Irán - még elég messze vannak a nukleáris fegyverektől, akkor is ha újra indították a centrifugákat. Egyenlőre leginkább arra operálnak, hogy a rendszert belülről döntsék meg, amire van esély mivel elég nagy az elégedetlenség (amin a covid csak súlyosbított).

Ukrajna - az oroszok szintén inkább operatív eszközökkel szeretnék visszaterelni a "táborba", nagyobb a valószínűsége a gáz elzárásának és az ukrán gazdaság összeomlásával megerősödő elégedetlenségi hullámot meglovagolva vissza ültetni egy oroszbarát kormányt (erre már volt precedens, amikor a narancsos forradalmat követően vissza tudták szerezni a befolyást).

Tajvan - Kína most nem fog támadni, de a feszkót fenntartja, inkább a "Honkongi úton" akarná visszaszerezni a befolyást.

2021. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
nyílt katonai konfliktus bár nem elképzelhetetlen de még nincs itt az ideje. Ahogy az első írja a covidos baromság az ami destabilizálhatja a nagyhatalmakat egyébként erről már nem konteóként kell tekinteni mert a szemünk előtt zajlik, az energia válságról most nem beszélnek pedig nem oldódott meg az egyébként ennek még nagyon súllyos következményei lesznek a közel jövőben. Ha ez megtörténik a kínaiak az oroszok hülyék volnának nem kihasználni azt
2021. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2# tajvan eseten biztos vagyok hogy nem lesz honkongi megoldas tajvaniak se bolondok pontosan latjak hogy jartak ,és ugy érzekelem a nazionalismus ott tombol raadasul us se engedne vissza a területett mivel fontos szövetsegese.

meg azt latom kina szándékosan azokat a haditengerészeti képesegeket fejleszti ami a partraszalashoz kell oriasi flottafejlesztes zajlik es nagyon gyors iramban szerintem nem véletlen.

de az invazio korai talan 2025 felé valoszinubb de a tamadas szerintem biztos.békés megoldast nem igazan látok.


ukrajnaban igazad lehetne de ott is most tombol a nacionalizmus és oroszelleneseg. ezert nem hinnem hogy békés uton hatalomra tudna jutni oroszbarat part.


iran eseteben tenyleg lehet csak nyomasgyakorlas.azt nem értem észak koreatol miert nem tudnak vásárolni robbanofejeket ott mar bármennyit elő tudnak állítani és raketatechnikajut szinte közös fejlesztes. valahogy oda lehetne csempeszni.

politikai huzzavona lehet a dolog mögött magam se értem teljesen ezt a jatszmat izrael 2012 ota lebegteti hogy egyedül megtamadja de íran nagy orszag sok létesitmeny és nagy a tav nem igazan képes ra izrael egyedül usa meg nem akar közel keleti haborut szoval lehet ez csak nyomasgyakorlas .

2021. dec. 10. 20:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 a hadiflotta fejlesztése, a támadással történő fenyegetettség része a játszmának. Könnyebben hajlik valaki egy kínabarát politikai erő támogatására a "kerüljük el a háborút mert az senkinek sem jó" elve alapján. Egyenlőre túl nagy árat kellene fizetnie egy támadással és nem is biztos hogy sikerrel járna, mert az USA "humanitárius folyosó" címen öntené a hadianyagot délről a Tajvaiaknak. Erősödik a kínai haditengerészet, de annyira még nem erős hogy nyíltsisakos konfrontációba bele tudna menni az USA haditengerészetével.


Igen, az ukránok egyetlen esélye ha a nacionalista húrokat pengetik (ennek sajnos a magyar kisebbség is issza a levét). Viszont kérdéses, hogy meddig tart ki a nagy-nagy nemzeti érzelem az emberekben amikor mínusz 10 fokban se fűtés, se villany, az infláció elszáll és még fizetések sincsenek. Hány embernek fordulna meg a fejében hogy bár nem szereti az oroszokat, de azok legalább adnak gázt. Egy ilyen megváltozott környezetben könnyebb az operatív játszmákkal célt érni. A katonai megoldásnak egyenlőre 10-15% körüli az esélye.


Irán azért nem kap az Észak-Koreaiaktól robbanófejet mert Kína nem engedte meg nekik hogy odaadják. Az is benne van a pakliban hogy ha kapna egy-két robbanófejet akkor azonnal megindulnának az izraeli bombázók hogy magát a töltetet bombázzák szét (ha már nem eleve a szállítás során próbálnák rátenni a kezüket, mert ugyebár előtte azt még oda is kellene szállítani valahogy). Ha célegyenesbe érne az iráni fejlesztés szinte 100% hogy megint mennének a gépek (úgy mint Osirakban). Háborút nem akarnak, de Homeini sem. Úgy is elveszítenék, s túl sokba is kerülne ami tovább növelné a belső feszültségeket, elégedetlenséget. Inkább a szankcióktól akarnak szabadulni.

2021. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5 #teljesen igazad lehet talan annyi hogy kinanak tajvan elleneben nem kellene szembeszalnia az amerikaiakal legalabbis nyiltan nem.


jók a meglatasaid mindegyik esetben van egy kis esely a konfliktusra de a modern haboru tul költseges ez atom nelkul is eleg elrettentő erő lehet

2021. dec. 10. 22:01
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

- Szerintem a tajvani háborúra a legkisebb az esély. Kína eddig türelmes volt ebben a kérdésben, van még ideje. Most más problémákkal kell foglalkozni Pekingnek.


- Esélyesebb az Izrael-Irán, Oroszország-Ukrajna háború, de valószínűleg ott sem lesz, csak fenyegetik egymást. Jelenleg inkább titkosszolgálati akciókkal, merényletekkel, szabotázs akciókkal rombolják az iráni atomprogramot. Az amerikai szankciók, felforgató akciók is fontosabbak, Irán destabilizálása, rezsimváltás kiváltása a fő cél. Irán bombázása inkább csak fenyegetés, csak hadműveleti szinten van napirenden, nem lenne hatékony. A fontos iráni létesítmények éppen a fenyegetettség miatt jól védettek, a bombázásokkal csak azt érnék el, hogy az iráni nép inkább összezárna a külső fenyegetés, zsidó, amerikai támadások hatására és az iráni válaszcsapások miatt lángba borulna a Közel-Kelet, ami nem hiányzik most a gyengélkedő világgazdaságnak.

Oroszország és Ukrajna között, akkor lesz háború, ha Ukrajna megpróbálja egy invázióval visszaszerezni a Donyec-medencét, ahogy Grúzia próbálta Dél-Oszétiát. Oroszország ezt nem hagyná. Viszont Ukrajna még nem elég erős, nagyon kockázatos lépés lenne a háború, a józanabb hangok szerintem ott is inkább háborúellenesek, Ukrajnának is van sok egyéb problémája is.

2021. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 amint megindulna a kínai invázió az USA előre deklarálná hogy humanitárius folyosót nyit és délen x kikötőt biztosít (és annak a légterét is) ahova ha kínai gépek lépnek be azt az USA megvédi. Pontosabban ezt már valószínűleg deklarálta is.
2021. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6# ez elkerülhetetlen atomhaborut jelentene mert 2 dominans atomhatalom között ha egymas gépeit lovik le ez elkerülhetetlen lenne hagyományos technika teren fölenyben van az usa ha joltudom 11 repülögep hordozoval

de pl hiperszonikus fegyverek teren kina van előrébb múltkori kiserletük fizikai alapjait se ertetek az amerikaiak mikor egy hiperszonikos soklojarmu meg egy hiperszonikus eszkozt löt ki abban a sebeseg tartományban

egy ilyen fegyverel barmit ki tudnak lőni es meg észre se veszik az usa erői mert a radarok nem tudjak észlelni a hiperszonikus eszközöket,


ez a technika szerintem erő egyensulyt is megbontja persze ilyen fegyver hasznalata majdnem felér egy atombombaéval usa nyilvan ugyan ugy válaszolna igy hat hiaba van kina előnyben ezzen a teren.

2021. dec. 11. 00:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 sokat fejlődött a kínai rakétatechnológia, sőt űrhajózás - ld. embert küldtek a világűrbe, sőt még a holdra is terveznek (igaz a NASA már 60 ezelőtt megtette...), szóval nem hinném hogy az amerikai előtt járna.

A hiperszonikus fegyver egy demonstrációs eszköz, jól mutat youtube propaganda animációkon hogy nézzétek csak milyen fejlett a haditechnikánk - de a valós harcértéke már erősen kérdéses. Láttak már az amerikaiak hiperszonikus sebességet, legelőször úgy 60-70 éve, de asszem' a fizikai alapjai még ennél is régebbiek.

Mitől ne látszódna a radaron??? Eddig úgy tudtam a radarhullámok - elektromágneses hullám lévén - fénysebességgel haladnak (na jó a légkörben kicsit lassabban) annál aligha hinném hogy gyorsabb bármelyik rakéta :) Egy tárgy radarvisszeverő felületét nem a sebessége adja, hanem a geometriája és az anyaga.

Szóval aligha hinném hogy a navy ettől nagyon összecsinálná magát.

2021. dec. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!