Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a következő M4...

Mi a különbség a következő M4 gépkarabély típusok között?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor a sima AR-15 ugyanaz mint az M16-os és az M4-es pedig a tovább fejlesztett változat. De lehet, hogy valahol tévedek. Viszont a kérdésem a mai modern változatokra fókuszál.


Tehát mi a különbség a következő típusok között?


MK18 mod 0, mod 1, mod 2


M4 SOPMOD Block 1, Block 2


Sokszor láttam ezeket a megnevezéseket, de nem tudom, hogy mi a különbség köztük.

A neten nem sok infót kaptam róluk.

Előre is köszönöm a válaszokat?



2021. dec. 19. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
1%
Kitört a háború, mindegy melyiket viszed csak lőni tudjon! Tapra magyar!
2021. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még érdekel-e de leírom.


AZ Mk18 alapja egy M4 karabély, kicserélt felső tokszerkezettel.

A Mod 0-nak fixált a az elülső nyílt irányzéka

A Mod 1-nek nincsen alapból, tehát kedvedre válogathatsz az előagyak közül, és nincsen behatárolva, hogy milyen hosszú legyen, mert nincs fixált elűlső irányzék ami akadályozná, csak a cső hosszúsága és a gáz blokk.

A Mod 2 körülbelül ugyanaz, mint a Mod 1


M4 SOPMOD Block 1/2 közt csak a felszereltség a különbség. Más gázblokk, felső, alsó tokszerkezet, zárszerkezet. Csőhosszúság, ami egy M203-as felszerelését lehetővé teszi és a szerelkékek variáltsága.

2022. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még itt vagyok. Most már értem. Köszönöm az infót.
2022. jan. 19. 20:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!