Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha egy donbasszi háború...

Ha egy donbasszi háború esetén Oroszország nem indítana inváziót, csak bombázásokkal, légihadjárattal fenyegetné, büntetné Ukrajnát, akkor Zelenszkij belemenne a tűzszünetbe, kivonulásba vagy hónapokig kitartana, harcolna, mint Milosevics?

Figyelt kérdés

Oroszország mennyire tudná átültetni Amerika Szerbia elleni 1999-es, koszovói válság kapcsán alkalmazott taktikáját a mai világba Ukrajna ellen, ha kiújulna a háború, humanitárius válság lenne Donbasszban?


Ennek a taktikának az előnye, hogy a robotrepülőgép/cirkálórakéta támadások, légihadjárat, bombázások révén elkerülhető egy szárazföldi inváziós hadjárat, mely nagyobb technikai és emberveszteséggel járhat. A NATO 0 fő emberveszteséggel tudott győzni 1999-ben a Jugoszlávia elleni háborúban.


Hátránya, hogy kevésbé hatékony az ellenség megfékezésében, a konfliktus el is húzódhat. Milosevics csak a NATO bombázási hadjáratának 78. napjára ment bele a tűzszünetbe, koszovói kivonulásba. Lehet az ukrán elnök, Zelenszkij is megpróbálna időt nyerni és abban bízni, hogy szívós kitartással, áldozatokkal, a nemzetközösség megnyerésével elérhető az erősebb ellenfél meghátrálása, talán győzhet a gyengébb is a háborúban.


Feltehetően Oroszországra is nagyobb nemzetközi nyomás nehezedne a bombázások miatt, mint Amerikára 1999-ben, mely gyakorlatilag globális hegemón szuperhatalom volt. A nemzetközi média is valószínűleg most nem állna be a szeparatisták és az őket támogató agresszor oldalára, inkább az ellenkezője lenne és így a nemzetközi közvélemény nagyobb része is inkább Ukrajna és az ukrán nacionalizmus oldalára állna és nekik szurkolna, hogy söpörjék ki a szakadárokat az országukból. Másrészt viszont Milosevics tudta a háborúban, hogy az USA, NATO kategorikusan elzárkózik a szárazföldi inváziótól, ilyen hadjárattól Szerbia ellen. Oroszország esetében nincs ilyen egyértelmű politika, a szárazföldi erők már fel is sorakoztak Ukrajna keleti határán, így a nyomás is nagyobb lenne Zelenszkijen, hogy elfogadja a tűzszüneti megállapodást és teljesítse a követeléseket.



2021. dec. 23. 21:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen puskalövésre sincs szükség, annál sokkal olcsóbban ki tudja bulizni a dolgot. Megvárja amíg az NS2-őt üzembe helyezik és elzárja a Barátság vezetéket pont. Az NS2-őn megy a gáz az Európai piacokra így nem veszít egy kopejkát sem. Az ukrán energiaszektor meg pár hét alatt bedől, magával rántva a teljes gazdaságot is. Arrafele igen kemény mínuszok repkednek, nagyon hamar elpárologna a nagy nacionalista önérzet amikor nincs fűtés, akadozik az áramellátás és a fizetések sem jönnek mert összeomlott a bankszektor, nincs áru, élelmiszer a boltokban, üzemanyag a benzinkutakon. Elég könnyen hatalomra lehetne juttatni egy oroszbarát rezsimet újra. Nem véletlenül próbálja az USA minden eszközzel blokkolni az NS2-őt.

Apropó "nemzetközi közvélemény"... ebből legalább három féle van. Van a nyugati, van az oroszbarát, meg van a kínai.

2021. dec. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A Koszovói intervenció során ugyanilyen logikával ment a beavatkozás. Nem a tankokat, szárazföldi csapatokat bombázták elsősorban (arra is szórtak pár töltetet, ha már ott voltak). Hanem (a légvédelem kiütése után) az energiaszektort (nem direktben az erőműveket, hanem az elosztóhálózatot), az infrastruktúrát, a gazdaságot támadták. Milosevics nem azért hátrált meg mert ne lett volna elég lőszer a fegyverekhez, hanem mert tudta hogy a gazdasági-ellátási gondok miatt ribillió tör ki akkor nem csak Koszovót bukja hanem a hatalmat is. Ukrajnában ehhez nincs szükség bombákra, ld. amit a #11 alatt leírtam.
2021. dec. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 kürasszír ***** válasza:
96%

# 10


Az orosz hadseregnek az alig 1,5 milliós Csecsenföldön közel 10 évig tartott leverni a csecsen gerillákat.


A 41 milliós Ukrajnát nem tudja megszállni olyan könnyedén Oroszország, mivel az ukrán lakosság többsége ukrán nacionalista, így borítékolható egy oroszellenes gerillaháború. Az ukrán hadseregnek több millió kézifegyvere van, orosz invázió esetén gyorsan szétdobhatnák a lakosság között.


A 41 milliós Ukrajna tartós orosz megszállása vagy 400 000 orosz katonát igényelne

2021. dec. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%

"John_McClane, vajon az ukrajnai magyar kisebbség által elszenvedett atrocitások, eltussolt terrortámadások és az állami szintű hátrányos megkülönböztetés miért nem éri el az ingerküszöbödet? (Költői kérdés.)"


Na mesélj, milyen atrocitások és terrortámadások érték a kárpátaljai magyarokat!

2021. dec. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
4%

#14


Forgattak egy jó dokumentumfilmet a témában, ami nem is hosszú, ajánlom megtekintésre: [link]


Szerintem kézigránáttal, házi készítésű bombával magyar kisebbségi önkormányzati épületeket felrobbantani, az kimeríti a terrortámadás fogalmát, már csak azért is, mert politikai célú akció.


Plusz egy cikk a közelmúltból: [link]



És még bőven lehetne sorolni a példákat tovább.. Pl. hogy az őshonos kisebbségek közül is kizárták a magyarokat, ez tavaly nyáron történt. Javasolom, hogy az okoskodás és a moralizálás előtt legközelebb tájékozódj! Aki ezek után az ukrán kormányt védi, azt minden mástól függetlenül én egy magyarellenes személynek tartom.

2021. dec. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%
John_McClane elvtárs, mennyit fizet ukrajna neked?
2021. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16: nem vagyok elvtárs és a véleményemért ( sajnos/szerencsére - nem tudom melyik a jobb opció ) nem fizet senki. Keversz a ruszkikat felszopókkal és a fidesztrollokkal :D


#15:

Köszi a youtube linket, becsszó megnéztem a videót! Nem reagálnék minden egyes jelenetre, mert akkor két oldalas választ írnék, viszont pár dolgot megjegyeznék vele kapcsolatban.


Kicsit propagandaszagú, de a készítők szerencsére nem minden esetben tudták kontextus nélkül leadni az eseményeket és ahol nem tudták az messze nem azt igazolja amit itt állítanak hanem pont az ellenkezőjét. Valahol a közepe után tesznek említést a videós botrányról, ahol ukrán állampolgárok tesznek magyar állampolgársági esküt. Utána felszólal az "ultranacionalista" néni , hogy :

"akkor vegyék azt az útlevelet amit a magyarok adtak nekik és húzzanak Magyarországra! mi itt a probléma? Miért kell, hogy etessem őket, hogy pénzt adjak a magyar nyelvű román nyelvű... stb stb " 27. perctől megtalálod. Utána azt is említik, hogy Szíjjártó nyilatkozata miatt behivatták a nagykövetet, az állampolgársági buli miatt meg nemkívánatos lett a beregszászi konzul.


És itt lehet mondani, hogy ezek elnyomják a kisebbségeket, de itt tisztán látszik hogy ez inkább reakció, mint akció és ezeknek a dolgoknak volt előzménye és néhány visszavezethető a magyar (kül)politika legfelsőtt köreihez. Az említett események akkor történtek amikor a "kisebbségekre hivatkozva" gyakorlatilag Oroszország már megszállta Kelet-Ukrajnát,annak egy részét elcsatolta, túl vannak egy (polgár)háborún. Az adott helyzetben, ha ugyanez velünk történnel és a másik szomszédos ország vezetője nyíltan Putyin csatlósa neked meg sem fordulna a fejedben hogy ott is megpróbálják közvetve ugyanezt? Tegyük fel nálunk éppen a Tiszántúl közepén van a román front a kamupolgárháborúban Ausztria meg elkezdene jópofizni Sopron környékén meg furcsán kommunikálni kormányzati szinten és e mellett az osztrák közélet folyamatosan annektálásos témával lenne tele. Akkor mi járna a te buksidban? Hát nem az ami nekik? Mert ha minket érintene akkor mi hazafiak lennénk,de így az ukránok simán genyók :D


A világ minden országában dolgoznak a katonai és polgári titkosszolgálatok, elemzők, az aktív társadalom folyamatosan monitorozva van. Szerinted az ukrán parlamentben nem tudnak arról, hogy nálunk a fél ország tapsolna a revíziós törekvésekhez? Nem láttak még Kárpátia koncertet? Nem tudtak a szélsőJobbikról vagy a Mi Hazánkról?


A videó vége nagyon jól mutatja, hogy ezek reakciók a belföldi és nemzetközi dolgokra és egy része miattunk történik.


A videó első felében látható dolgok pedig érdekesek. Ott meg tudták oldani, hogy ne kerüljön kontextusba a dolog és meg lusta vagyok visszakeresni az adott időszakok eseményeit, de gyanítom hogy voltak.


Néhány tíz-száz fekete ruhás f&sz felvonul az már megfélemlítés. Nekem rémlik hasonló pár évvel ez előttről itthonról, nekem nem? Itthon is pont az ultranacionalista neonácik játszották ezt, csak nekik a cigányok jutottak. Ez megvan?

Kárpátalján gyújtogattak, emlékművet rongáltak... Nálunk meg általános iskolai tananyag a molotov, ábrázolással és leírással. :D


Egy 40 milliós országban sikeresen összeszedtek 2-300 "ultranacionalistának" öltöztetett kopasz majmot, akik nem térkövet dobáltak és nem a Nemzeti Választási Irodában szaboltálták a népszavazási kérelmet, hanem tüntikéztek a magyarok ellen. Biztos amúgy, hogy azok ténylegesen ukránok voltak? Mármint ukrán ukránok, nem mondjuk orosz szimpatizánt ukránok?


Furcsamód az is benne van a videóban, hogy hány embert fogtak el- bolt amikor több tízet- a cselekmények előtt illetve a robbantó is meglett. Apropó: a pokolgépes robbantásnál nem kiég az alsó szint, hanem romba dől a ház. Ennyi erővel írhattak volna atomtámadásról is, az is kb ennyire lenne igaz.


Nekem ebből a videóból az jön le, hogy valakinek nagyon nagy érdeke hogy feszülsgé legyen Nyugat-Ukrajnában is és ehhez akarva/akaratlanul mi rendesen asszisztálunk amivel sokkal több gondot okozunk szerencsétleneknek, mint ami előtte volt.


Nem mondom, hogy itt valami marha nagy összeesküvés van, de tudjuk hogy van egy ország nem túl messze akinek komoly érdeke fűtődik a térség destabilizálásához és vagyunk mi akik olyan külpolitikát folytatunk hogy lassan az összes szomszédunk gyűlöl minket. Mintha a határon túli magyarság fszával vernénk a csalánt valami távolabbi dolog érdekében. ( vagy csak simán hülyék vagyunk a külpolitikához is és hülyére vettek minket).

2021. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Amúgy elég csak feljönni a gyakorira és beleolvasni a kérdésekbe:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Kezdjük el zsarolni Ukrajnát a gázzal, úgy hogy ehhez amúgy jogunk sincs?

Ha esetleg a magasabb politikai körökben valaki nyilvánosan elszól egy ilyet véletlenül akkor gyakorlatilag külpolitikai válság lenne meg amúgy leírnánk magunkat az egész világ előtt...

2021. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Te mellébeszélsz, feltételezésekről írsz, amelyek ráadásul a logikát is nélkülözik, pl. hogy Magyarország ugyanúgy az ország egy részének megszállására készül, mint az oroszok tették (a magyar hadsereg nem lenne képes erre, ha akarná sem).


A tényeket nézd, légy kedves, a magyar-ukrán viszony kapcsán (is). Sorold már fel nekem, hogy a magyar kormány pontosan milyen tűrhetetlen, vörös vonalt átlépő dolgokat mondott vagy tett, amire egy kisebbség széles körű, ráadásul hazugságokon alapuló elnyomása és diszkriminációja a válasz. Ne mihazankozzál , meg a többi irreleváns hülyeséget mondjad, hanem hogy milyen alapon jogos az ukrán válasz. Pofám leszakad, hogy ti, nagy nyugatszopók, milyen pofátlanul tapsikoltok a magyarok elnyomásának. Na, itt derül ki pontosan, hogy magyarellenesek vagytok. Ha rajtam múlna, mind börtönbe mennének hazaárulásért.

2021. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"pl. hogy Magyarország ugyanúgy az ország egy részének megszállására készül, mint az oroszok tették (a magyar hadsereg nem lenne képes erre, ha akarná sem)."


Tisztában vagyok vele, hogy a magyar hadsereg erre nem lenne képes. Ahogy te is tisztában vagy azzal, hogy a lakosság egy jelentős fanatizálható része még mindig Trianon lázban ég igaz?


"Sorold már fel nekem, hogy a magyar kormány pontosan milyen tűrhetetlen, vörös vonalt átlépő dolgokat mondott vagy tett,"


Fogod és megkeresed miért kérették be a magyar nagykövetet Szíjjártó nyiléatkozata után. POnt ezt írtam az elején, nem fogom évekre visszamenőleg minden egyes említett eseménynél visszakeresni hogy mi történt akkoriban, de a linkelt videóban 2-3 esetben ez elhangzik!


Nálunk Soros, Brösszel és az LMBTQ avatkozik be a belügyekbe, nálunk meg mi:


[link]

[link]

[link]


Ez nem a videóban szereplő 2018-as dolog, csak egy az első találatok közül.


" Pofám leszakad, hogy ti, nagy nyugatszopók, milyen pofátlanul tapsikoltok a magyarok elnyomásának."

Nekem meg attól szakad le a pofám, hogy olynaoknak válaszolok akik elolvassák mit írok de nem képesek megérteni/nem is akarják megérteni.

Én nem tapsikolok a külhoni magyarok elnyomásának, hanem pont azt írom hogy a külhoni magyarokat valakik szándékosan vagy balfszságból kihasználják és ezzel olyan lépésekbe kényszerítik az ukránokat amiket láthatunk.


"Ha rajtam múlna, mind börtönbe mennének hazaárulásért."

De szerencsére nem vagy olyan helyzetben hogy bárki sorsa felett is ítélkezhess. A BTK 258. §-a egy szót nem ejt a külföldön élő külföldi állampolgárokról, tehát te sem vagy más mint egy mocskos koncepcionista buta nacionalista. Legközelebb mielőtt hülyét csinálsz magadból előbb nézd meg mire hivatkozol :D

2021. dec. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!