Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Németország és Oroszország...

Németország és Oroszország miért ragaszkodik hozzá, hogy a kelet-ukrajnai konfliktust diplomáciai úton kell rendezni?

Figyelt kérdés

A többi nagyhatalom (pl. USA, Nagy-Britannia) mit gondol? Támogatják Ukrajnát a "terrorellenes" hadjárat felújításában a Donyecki- és Luhanszki Népköztársaság ellen, melyeket Kijevben terrorszervezetként tartanak számon?

Elkerülhető a háború kiújulása?



2021. dec. 25. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Németország azért mert myámnyila.
2021. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ez kizárólag Putyinon múlik.
2021. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Elkerülhető, ha egyértelművé teszik Kijev számára, hogyha bármilyen katonai kalandba kezd, csak magára számíthat. Ha a háttréből tüzelik jól bevált amerikai módon, akkor bármi előfordulhat.
2021. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nyílt háborúba senki sem fog kezdeni Ukrajna miatt, globális szempontból az egyetlen értéke az, hogy elvehetik Oroszországtól. És ez nem sok. Emellett pedig természetesen az sem elhanyagolható tény, hogy a jelenlegi doktrína szerint a nagyhatalmak igyekeznek kerülni a nyílt, ún. szabályos háborút. Maga Oroszország is ezt alkalmazza a kelet-ukrajnai polgárháború kapcsán. És a lényeg, hogy itt egy globális szinten nem túl jelentős konfliktusról van szó, nem cserélnek gazdát stratégia vagy gazdasági szempontból értékes erőforrások (jó, Ukrajna lerohanásával jelentős mezőgazdasági területekhez jutnának az oroszok, de ez sem egetrengető), az odatelepült nyugati cégek sem dőlnének össze, ha esetleg be kell zárni az ottani üzemeket. És így tovább.


Tehát egy esetleges háború célja egyedül az orosz befolyás visszaszorítása lenne, ehhez pedig a világ második legerősebb hadseregével kellene konfrontálódni, amerikai szempontból nagyon messze (logisztikai nehézségek). Azt meg azért leszögezhetjük, hogy az európai országok hadereje nagyjából arra lenne elég, hogy egy hónap helyett kettő legyen eljutni az oroszoknak Párizsba. Európában a briteknek és a franciáknak van értékelhető hadserege, ebből a britek ráadásul kifejezetten elmaradottak a szárazföldi fegyvernemmel kapcsolatos képességekben (a fő doktrínájuk a szigetük védelme, ahogy a történelemben mindig, ehhez pedig haditengerészetre és légierőre van szükség). Arról nem szól is beszélve, hogy az oroszok milyen csúcstechnikával rendelkeznek. Tehát a konklúzió, hogy Európa képtelen lenne megvédeni magát, a NATO kötelékében belül csak amerikai támogatással fog / nem fog cselekedni.


Amerikának viszont nincs jogi alapja a háborúra, a politikai haszon jelentéktelen lenne számukra, a közvélemény jelenleg nem túl háborúpárti.


És még egy faktor, amit érdemes megfontolni, hogy egy esetleges amerikai agresszió vélhetően orosz-kínai közeledést hozna katonai szinten (ezt gyakorlatilag már elmondták az oroszok és a kínaiak is), ami katasztrófa lenne Amerikának, mert a két országgal egyszerre már nem bír el. Kínának azért lenne logikus ebbe belemenni, mert az ő terjeszkedésüknek is az USA a legfőbb kerékkötője. A térségbeli riválisaik (India, Japán, Ausztrália) nem jelentenének túl nagy elrettentő erőt...

2021. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10:14: az orosz "csúcstechnológiát" vonjuk ki a képből, azt te sem gondolod komolyan.
2021. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon is komolyan gondolom, kb. mindenből az oroszoknak van a legmodernebb a világon (más kérdés, hogy sokkal kevesebbet tudnak gyártani belőle, mint az USA, de ugye orosz-európai erőviszonyról beszéltem). Szerintem olvagass egy kicsit körbe. :)
2021. dec. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

14:47: a legmodernebb papírmasé cuccaik vannak, azt elhiszem.

De ha valamit véletlenül mégis sikerül összerakniuk, az sem jut tovább a prototípusnál. Lehet mutogatni, de ha el kell sütni, helyben esik szét.

2021. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik fél háború nélkül akarja a dolgot rendezni - csak éppen mindegyik a saját számára kedvező végeredménnyel. A "nyugat" hogy az oroszok vonuljanak ki (és majd idővel Ukrajna csatlakozzon a NATO-hoz, kerüljön teljesen a saját érdekszférájába), az oroszok hogy az Ukránok sose legyenek NATO tagok és ismét egy oroszbarát kormány legyen hatalmon ami őket szereti a nyugatot meg utálja.

A háborúban, a fegyveres konfliktus eszkalálódásában egyenlőre az ukránok az érdekeltebbek (bármennyire ellentmondásosan is hangzik). Egy fegyveres konfliktusban megerősíthetik a nacionalista érzületet mivel egyenlőre ez az egyetlen pont amire igazán támaszkodni tudnak az orosz befolyásolási kísérletek ellenében. Dollár százmilliárdok kellenének a gazdaságba így is, s ráadásként az oroszok bármikor bevethetik a gázfegyvert.

2021. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Őó sorolom

1. Amerika vagy anglia szokásukhoz híven lennének olyan retardáltak hogy katonákat küldenének az országba vagy hajókat a fekete tengerre mint csinálták ezt (aztán fel voltak háborodva mikor egy orosz vadádszgép elszált felettük)

2. Az egész világ tudja hogyha ukrajna kezdi a támadást oroszország egy hónap alatt végigsétál rajta mi meg kapva az alkalmon vissza kérjük putyintól kárpátalját némi pénzért.

3. Nem akar senki világháborút

2022. jan. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!