Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A hiperszonikus fegyverek...

A hiperszonikus fegyverek ellen tényleg teljesen tehetetlen a mai rakétavedelmi rendszerek? vagy korlátozott védelmet jelenthet ellenük?

Figyelt kérdés

ugy látszik bomba mod ezt kezdtek el fejleszteni a nagyhatalmak oroszországnak kinanak és mar észak koreanak is van. usa ezen a területen nemileg lemaradva fejleszti sajat bombait ahogy a többi nyugati ország is.


aki nemtudna vegülis is ezek az eszközök hiperszonikus manöverezö siklorepülök amit ballisztikus rakétával gyorsitanak fel de attól meg közük nincs azokhoz.

a nyugati rakétavedelemnek mennyi eselye van ezek az eszközök ellen?



#hiperszonikus fegyverek
2022. jan. 11. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanúgy leszedik. Az elfogására indított föld-levegő rakéták nem utolérik, hanem keresztező pályára állnak tökmindegy hogy 2M vagy 5M a megközelítési sebessége a töltetnek.
2022. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"észak koreanak"

Nyilván Észak-Koreának ez is van, amikor a nép meg enni sem tud mit.


"aki nemtudna vegülis is ezek az eszközök hiperszonikus manöverezö siklorepülök amit ballisztikus rakétával gyorsitanak fel de attól meg közük nincs azokhoz."


Egy részük valóban "boos glide", más részük viszont nem. A hiperszónikus fegyvereknek egy előnye van: a sebessége. De ne gondold, hogy egy klasszikus MIRV fej sokkal lassabban érkezne meg a célponthoz.


A sebességük egyben a hátrányuk is: durván nehéz ezeket irányítani és a sebesség miatti fokozott hőhatás is komoly probléma. Ennél jóval alacsonyabb sebességen az SR71 belőpőéleinél és kabintetőnél teljesen normális volt a 300 fok feletti üzemi hőmérséklet, a fordulóköre pedig nem fér el Magyarország területén és az még mindig meg sem közelítette a 4Machot. Közelítő pályán a sűrűbb légkörben ilyen tempónál kizártak a sok G-s manőverek, mert a rakéta simán darabokra szakad.


Most akkor rajzolj a 100km magas légkörbe vertikálisan egy 160-200km sugarú félkört, az a hiperszónikus glider pályája +/- néhány százalék. Nem könnyű leszedni - ahogy az ICBM elleni rakéták sem kimondottan voltak eddig sikeresek - de nem is lehetetlen.


Amúgy ez érdekes: a fejletlen világban ahol egy egy olyan komoly eszközt sem tudnak legyártani, mint egy telefon vagy mikrohullámú sütő, na mindig ott készülnek a világmegváltó legtutitbb csillagromboló high-tech fegyverek. Észak-Koreában és az oroszoknál :D

2022. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az észlelés a kulcs, ha észlelik az érkezését akkor kivédhető.


Pl.: 1000 kilométer távolságba észlelnek egy 10km magasan közeledő rakétát. Az elfogására indított rakétának ~10km-et kell megtennie míg a hiperszonikusnak 1000-et. (nem ennyire egyszerű de jól szemlélteti nem elfoghatatlan a hiperszonikus sem )

2022. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 ez így van ha ballisztikus pályán halad. A hipersonikus fegyvereknek meg pont az a lényege hogy nem ballisztikus pályán repül
2022. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
#4 pályakorrekcióra képes ballisztikus töltetek eddig is voltak, ebben nincs újdonság. Egyébként sem a felszálló ágban, vagy az "utazás" során lövik le hanem leszállóágban. A sebessége miatt ott meg már nem sokat "ficánkol" mert a terheléstől darabokra szakadna (ld. amint a #2-es írt), annyi célkorrekciót meg az elhárító rakéták is simán tudnak végezni (nem eldobott gerelyként repülnek azok sem, hanem korrigálják a röppályát - a szél, a légrétegek közötti páratartalom-változás stb. miatt erre eddig is szükség volt).
2022. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" pályakorrekcióra képes ballisztikus töltetek eddig is voltak, ebben nincs újdonság"


elmondom mégegyszer, a hiperszónikus rakéta nem ballisztikus töltet hanem cirkálórakéta

2022. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 oké, akkor cirkálórakéta, attól a radaron még ugyanúgy látszik, ugyanúgy nem tud a nagy sebesség miatt éles kitérő manővereket végrehajtani mert szétszakadna és ugyanúgy elé / keresztező pályára indítják az elfogórakétákat és nem utána "üldözésre".
2022. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!