Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Amerikai Polgárháborúban,...

Az Amerikai Polgárháborúban, miért volt a Déliek egyenruhájának színe szürke?

Figyelt kérdés
Kérdeztem már történelem tanárt is,ő sem tudta.Annyit mondott,hogy valószínűleg olyan rossz volt az anyagi helyzete a hadseregnek,hogy festés nélkül viseltek és a ruha anyagának nyers színe a szürke.
2010. szept. 10. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Rózsaszínnek kellett volna lennie, vagy sárgának?
2010. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Próbáltam keresgélni neked, de a szürke színre konkrétan nem találtam semmi érdemlegeset eddig, de találtam neked egy érdekes oldalt, az ittlévők talán tudnak segíteni. Beleolvastam, nagyon érdekes:

[link]

2010. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Miért? Milyennek kellet volna lennie? Egyáltalán nem volt rossz anyagi helyzetben a déli hadsereg. Jobban felszerelt, képzettebb, és tapasztaltabb volt, mint az északi. Ők adták a katonai vezetőket is. A kisebb létszám, és a mezőgazdaságra épülő gazdaság miatt bukták el a háborút (blokád=nincs export=nincs pénz=nincs hadsereg). De nem azért választottak szürke egyenruhát, mert nem volt pénz festékre. A Wermacht is szürke egyenruhát rendszeresített, pedig volt pénz horror áron gyártani a Tiger-eket.
2010. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is téves az anyagi helyzetre fogni.Múltkor egy műsorban,pont erről volt szó,hogy Colt összes fegyverét megvették volna a hadseregnek zsebből,csak ő meg leszerződött az északiakkal,ezért a déliek Colt fegyvereinek replikáival,vagy zsákmányolt fegyverekkel harcoltak.

Na szóval,miért választották a szürke színt?

2010. szept. 10. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Amiért az osztrákok a fehéret, az angolok a vöröset, a franciák a kéket, az oroszok és a belgák a zöldet. Ez tetszett a vezetőségnek. Egyébként eleinte nem is volt rendszeresített és egységes öltözet a csapatok számára. A rendfokozati jelek is többfélék voltak(ugyanannál a rf. jelnél). Meg amúgy is a szürke jobb rejtőszín, mint a kék, bár akkoriban ez nem igazán volt szempont.
2010. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kezdetben sok déli egyenruha kék volt. A szürkét a katonai iskolákban is viselték, ráadásul olcsóbb volt a szürkét gyártani, ezért hamar elterjedt a szürke szín, amihez nem kellett import festékanyag. A háború végén már inkább világosbarna volt a déli egyenruha, mert akkor már csak ilyen festéket tudtak előállítani.
2010. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

09-10 14:22


A déli hadsereg anyagi helyzete természetesen katasztrofális volt. A Wehrmacht pedig konkrétan belebukott abba, hogy olyan drága páncélosokra kellett hagyatkoznia, mint a Tigris, amelyből nem készülhetett elég az olcsó T-34-esek ellensúlyozására (de ez mellékszál).

2010. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
De mindkettő kezdettől fogva szürke egyenruhát használt, és a blokád nem állt fent mindig, ahogy a Tiger sem létezett, csak a háború közepétől.
2010. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
pontosan! és a németek sem álltak egyből bukás , és déliek sem
2014. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!