Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen típusú fegyverrendszer...

Milyen típusú fegyverrendszer látható az alábbi videóban? (orosz hadsereg)

Figyelt kérdés

[link]


Már többször is láttam videókban, de nem bírok rájönni milyen előnye lehet.

Mintha valami aknavető lenne, de nem értem miért kábelvezérelt. És hadászati szempontból mi szerepe van egy ilyen primitív megoldásnak miközben 30 méterről fél másodperc alatt rommá lehetne lőni azt a viskót.



2022. febr. 8. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami értelme biztos van, ha rendszerbe akarják állítani... Nekem egy huzalvezérlésű rakétának tűnik, aminek tippem szerint jóval nagyobb a hatótávolsága mint amit a videóban láttunk és nem viskókra engedik el hanem "kemény" célpontokra (harckocsi, bunker stb.). A TOW-2 is csak egy madzagos tubusnak tűnik első ránézésre miközben elég hatékony a páncélozott járművek ellen. A kábeles vezérlést nem lehet kívülről zavarni, mint a rádiós, vagy a lézeres rávezetést.
2022. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

UR-77

Ez egy akna mentesítő, az a kábel amit húz maga után szintén robban.

2022. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2022. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag a Bagelor torpedók gépesített verziója, nagyobb hatótávval és behatási szélességgel. Akna és műszaki akadályok mentesítésére. Elég specializált eszköz, de ha műszaki záron kell gyorsan áthatolni akkor szöszmötölős kézi mentesítés helyett 2-3 Meteorit és 10 percen belül vágtázhat a megtisztított nyomtávon akár egy teljes hadosztály is. Az aknafordító ekéhez képest az előnye, hogy tagolt terepen is használható.
2022. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm az összes választ.
2022. febr. 8. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!