Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehet az, hogy 56 után...

Hogy lehet az, hogy 56 után nem állunk ki világosan és egyértelműen Ukrajna mellett?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 11:45
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
87%

A kazah sztori megvan?

Pont ahogyan 56ban a nép fellázadt pár hete, erre a vezetés behívta az oroszokat, akik gond nélkül belelőttek a tüntető tömegbe.

Utána orbán meg szíjjártó gratuláltak az oroszoknak a gyors helyzet megoldásért...

2022. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 Jeffrey Spender ***** válasza:
53%

A Hivatalos Ukrán történelemírás szerint mindennek a kiindulópontja a Kijevi Rusz / Nagyfejedelemség volt, onnan megalapították a Vlagyimiri Nagyfejedelemséget, és hozzájuk tartozott még a Moszkvai Nagyfejedelemség is, közös óukrán - óorosz történelem volt, ami a Tatárjárás és hasonlók során kettéváltak, de közös őssel bírtak. Kis szünetet tartva 1780-tól 1991-ig visszatértek egymáshoz.



Egyesek szerint a varég - viking Rurik fejedelemtől ered a nevük, aki Ukrajnában székelt, mások meg a Rosz folyótól, ami megint Ukrajnában, Kijev környékén ömlik a Dnyeperbe, és onnan a Russzkij / Rossziszkaja és hasonló elnevezések.



És az Ukrán politikusok azon játszotta a sértődöttet, hogy az Oroszok is a Kijevi Rusz hagyatékából élnek, egybeforrt testvérnépek, ők sem tagadják a közösséget.

2022. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

#16 tökéletesen megértettem elsőre a kis alamuszi lelkedet. Júdás érdekes volt a 30 ezüstpénz ezt kellett tenni. Ha a szomszéd házát megszerezhetem valami aljassággal miért ne tenném meg, ez az érdekem.


Ez viszont egy új baromság az amerikaikkal. Szerinted azért akar belépni Ukrajna a NATO ba, hogy elfoglaljon orosz területeket? És ezért akar oda csapatokat a nato? Csak halkan kérdezem, de nem lehet, hogy azért hogy ne történhessen meg ami most könnyen lehet, hogy nem fog? Szóval Oroszországnak nincs más választása mint elfoglalni Ukrajnát, mert később esetleg nem tudná, mert NATO tag lenne, ezért helyes hogy most megteszi. Tuti valami logika professzor lehetsz.

2022. febr. 13. 13:09
 24/54 A kérdező kommentje:

#18 értem. tehát a kazárok miatt helyes, amit most az Oroszok tesznek. Jogos bosszú a kazérokért, hogy nem állunk ki az Ukránok mellett. Folytassátok még :D


De gondolom ha az oroszok esetleg azt mondják 50 év múlva, hogy jah magyarország is az ő érdek területük és fenyegeti őket, hogy nato tagok vagyunk és ezért most ide bejönnek, akkor is majd fel lesz hozva, hogy ez jogos végülis, mert mi is bejöttünk ide a honfoglaláskor. és tényleg nagyszerű amit csinálnak.

2022. febr. 13. 13:11
 25/54 A kérdező kommentje:
#20 én magánemberként nem tudok túl sokat tenni. DE ettől legalább még nem állok neki ilyen szánalmasan eltorzítani a nézeteimet. mint itt a többség.
2022. febr. 13. 13:14
 26/54 anonim ***** válasza:
87%
Igen kérdező, mindenki gonosz/buta aki nem a naiv álomvilágod szabályai szerint gondolkodik
2022. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%
Én hadteches vagyok, a kultúra terén sajnos nem vagyok otthon, de az Orosz fegyverzet jórészét Ukrán meg Fehérorosz nemzetiségűek találták fel, a Szovjetunió idején, ezt hogy illeszted be a világnézetedbe, Kérdező ?
2022. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
#27 sehogy.
2022. febr. 13. 13:27
 29/54 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező te agymosott vagy, az érvekere semmit nem reagálsz érdemben. Persze H veszélyeztetik az oroszok biztonságát, a kis hatótávú rakétákkal is simán elérik moszkvát is. Miért kell fegyvereket vinni már támadófegyvereket is ukrajnában? Hm? Felmondva az oroszokkal kötött megállapodásokat. Lemondtak a szovjetúnióról, sz3p lassan mindenről, és most is tovább fenyegeti az usa.

Gondolkozz kicsit putyin szemszögéből, mit tennél ha gazdaságilag ellehetetlenítenék az országodat, katonailag így fenyegetnének? Mi marad nekik, a világ egyik legjobb 3s legerősebb hadereje, a legtöbb atomfegyverrel. Én megszállnám európát, h piacot szerezzek és megmentsem a gazdaságot. Kínával karöltve, és kijelentve h használom az atomot akár vagy akár atomfegyvert bevetve hogy senkiben ne legyen kétség.

Erre számíthatsz, megint mi fogunk ebből szívni, aztán usa hitelből építhetjük újjá a szétlőtt európát. Kösz nem kérem ezt az opciót.

Ha meg leszarod, hagyd el az országot, nem kell többet ártanod itt, menj amerikába inkább, mindenkinek jobb lesz.

2022. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 Jeffrey Spender ***** válasza:
70%

Pável Szuhoj részt vett a Szu-27-es Flanker prototípusának a tervezésébe, és Fehérorosz volt.


Alekszander Morozov, aki tervezte a T-44 / T-54 / T-64 / T-80-as harckocsikat, Ukrán, Harkovból.


A MiG tervezőirodánál Artyom Mikoján Örmény volt, Mihail Gurjevics Ukrán.


És Mihail Kalasnyikov meg Orosz.

2022. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!